Alza a GLP rozšířily své partnerství pronájmem nového parku v Chrášťanech

2021 – Alza.cz rozšiřuje své partnerství se společností GLP. Ta právě zahájila výstavbu logistického parku v pražských Chrášťanech o rozloze 51 000 m², z nichž si e-shop pronajal 40 000 m².

Alza.cz využije pronajatou plochu pro své distribuční centrum, prodejnu a výdejní místo pro koncové zákazníky AlzaDrive. Zvýšená únosnost podlah v budově bude přizpůsobena instalaci ocelového mezaninu v prostoru skladové a distribuční haly.

Díky třem úrovním nakládacích ramp bude v parku možné využívat různé druhy vozidel od menších dodávek po standardní kamiony. Pro zajištění maximální bezpečnosti a pohodlí zákazníků a ostatních návštěvníků areálu, budou přístupové komunikace pro klienty odděleny od ostatního provozu. Součástí parku v Chrášťanech budou také venkovní relaxační zóny se zelení.

GLP Park Praha Chrášťany je druhým logistickým projektem, v němž se Alza.cz, největší e-commerce společnost v České republice a na Slovensku, spojila s GLP. Už od roku 2015 využívá Alza.cz logistický park v Senci u Bratislavy, kde v současnosti využívá plochu o rozloze 47 000 m².

„GLP je partner, se kterým se nejen skvěle spolupracuje, ale zároveň je extrémně rychlý a flexibilní při jednání i změnách zadávaných v průběhu realizace projektů,“ uvedl Jan Moudřík, ředitel oddělení expanze, facility a showroom managementu Alza.cz. „Strategická poloha přiblíží naše služby zákazníkům v západní a jihozápadní části Prahy a přilehlém Středočeském kraji, které tak budeme schopni obsloužit ještě rychleji, například i díky plánovanému AlzaDrive,“ dodal.

Jan Palek, Country Manager GLP pro Českou republiku a Slovensko, řekl: „Společnost Alza.cz je jedním z našich nejváženějších zákazníků. Proto máme velkou radost z toho, že si znovu vybrala nás jakožto poskytovatele prostor pro své distribuční centrum. GLP Park Praha Chrášťany bude profitovat z perfektního spojení s Prahou, stejně jako z vysokých stavebních standardů a udržitelných prvků, včetně certifikátu BREEAM Excellent, inteligentní správy spotřeby energií nebo odpočinkové zóny pro pracovníky. V GLP se pyšníme tím, že našim partnerům poskytujeme projekty s nejlepší strategickou lokací, což park v Chrášťanech jen potvrzuje.“

Výstavba již byla zahájena, celý park bude dokončen ve druhém čtvrtletí roku 2022, tak aby vše bylo připraveno pro letošní předvánoční sezonu. Areál bude sestávat ze dvou samostatných budov – 40 000 m² využije Alza.cz, zbývajících 11 000 m² je určeno k dalšímu pronájmu.

Zdroj: Alza / GLP