Alza otevírá nové logistické centrum se Showroomem a AlzaDrivem

Alza.cz otevřela nové logistické centrum v GLP Parku v Chrášťanech. Jeho součástí je největší český showroom specializovaný na velké domácí spotřebiče a nechybí ani oblíbený AlzaDrive pro bezkontaktní odběr zboží přímo z automobilu. Showroom na ploše 1 200 m2 nabízí největší výstavku velkých bílých spotřebičů v České republice od všech předních výrobců a 20 tisíc produktů připravených k okamžitému odběru.

E-shop Alza.cz otevřel v moderním areálu GLP Park Praha Chrášťany nové logistické centrum a opět se tak přibližuje své vizi „objednání myšlenkou, doručení teleportem“. Uloženo zde bude více než 120 tisíc druhů zboží a 20 tisíc produktů dostupných k odběru okamžitě po objednání. Centrum nyní nabízí skladovou plochu o velikosti 19 000 m2, vestavěný mezanin ji navíc zvyšuje o dalších 18 000 m2.

„Díky úzké spolupráci s naším dlouholetým partnerem GLP je projekt centra dokonale přizpůsoben specifickým potřebám našich provozů od skladové části přes showroom až po snadnou dopravní obslužnost AlzaDrivu,“ říká Jan Moudřík, ředitel expanze a facility.

Ještě rychlejší dodání a lepší služby pro jihozápad republiky

„Logistické centrum v Chrášťanech nám díky své poloze a kapacitě umožňuje rychleji a efektivněji expedovat objednávky k zákazníkům z jihozápadní části republiky a také významně zvýšit skladovou zásobu zboží pro nadcházející vánoční nákupní sezonu,“ přibližuje Moudřík.

Skladovou kapacitu centra o rozloze 19 tisíc m2 se díky spolupráci s developerem GLP podařilo téměř zdvojnásobit pomocí vestavěného mezaninu na aktuální celkovou užitnou plochu přes 36 tisíc m2. To umožní v tomto skladu držet ve špičce pro vánoční sezonu zásobu více než 10,6 milionů kusů zboží a několik set velkých domácích spotřebičů k okamžitému odběru. Z Chrášťan bude Alza expedovat objednávky a zásobovat pobočky a AlzaBoxy v Jihočeském, Západočeském nebo Karlovarském kraji.

„Zkušenosti z posledního roku ukazují, že je důležité tvořit si skladové zásoby, abychom dokázali i přes složitou situaci na mezinárodní trzích našim zákazníkům stále nabízet široké portfolio produktů s co nejrychlejším dodáním. K tomu je zapotřebí nejen dostatečná finanční stabilita, ale právě i moderní sklady umožňující snadnou a rychlou obsluhu zákazníků,“ doplňuje Moudřík.

Nejmodernější Showroom specializovaný na velké domácí spotřebiče

Součástí logistického centra je moderní showroom o velikosti 1 200 m2, zaměřený na expozici velkých bílých spotřebičů, což z něj dělá největší showroom Alzy s tímto typem zboží v České republice. Prezentují se v něm všichni nejvýznamnější výrobci tohoto segmentu. Vybrané expozice jsou koncipovány jako chytrá řešení pro celou domácnost s možností centrálního ovládání domácích spotřebičů např. přes mobilní telefon.

Alza v chrášťanském showroomu odstoupila od klasického regálového vystavení a dala přednost konceptu „Shop In Shop“, tedy stylovým interiérům, do kterých jsou domácí spotřebiče integrovány. Expozice produktů jsou navíc doplněny moderními technologiemi jako jsou například velkoformátové displeje, světelné rámy nebo například TV stěna. Pro zákazníky je k dispozici služba samoobslužných, bezkontaktních reklamací fungující na principu reversních AlzaBoxů a Cafepoint s možností posezení a kávou zdarma.

Nechybí ani dvoumístný AlzaDrive, který umožňuje rychlé a pohodlné vyzvednutí objednávky bez nutnosti vystoupit z automobilu, přizpůsobený pro snadný odběr i nadměrného zboží, jako jsou lednice, pračky nebo velké televize.

Pro prvních sto padesát zákazníků, kteří si přijdou pro své objednávky do nového Showroomu v Chrášťanech připravil e-shop dárky k nákupu v podobě vybraných produktů z portfolia AlzaPower, drogerie a pet.

 

Zdroj: Feedit