Balíkový přepravce GLS posiluje přepravní síť. Nové depo ve Frýdku-Místku zvýší přepravní kapacitu v regionu severní Moravy o 35 %

Mezinárodní balíkový přepravce GLS v reakci na uplynulou rekordní vánoční sezónu posiluje přepravní
síť a otevírá další sklad – depo v Moravskoslezském kraji. Nové depo ve Frýdku-Místku vytvořilo až 15 nových pracovních míst pro kurýry a zvýší přepravní kapacitu v regionu severní Moravy až o 35 %. Dojde rovněž ke zkrácení doručovacích tras, a tedy i doručovacích časů. Přepravce v Česku provozuje již 26 dep a v letošním roce plánuje otevření dalších dvou.

Zkrácení doručovacích tras a nová pracovní místa
Přepravní společnost GLS otevřela nové regionální depo ve Frýdku-Místku. Důvodem je rekordní množství přepravených balíků v uplynulé vánoční sezóně. Otevřením tohoto depa získává GLS další přepravní uzel balíkové logistiky v Moravskoslezském kraji. Nové depo v tomto regionu umožní navýšit přepravní kapacity až o 35 % a významně zkrátit doručovací trasy. „V České republice neustále optimalizujeme přepravní síť, aktuálně provozujeme 26 dep a jako reakci na mimořádnou uplynulou vánoční sezónu plánujeme otevření dalších dvou. Nové depo ve Frýdku-Místku navýší naše kapacity v Moravskoslezském kraji, přibližně dvakrát zkrátí současné doručovací trasy, čímž dojde nejen k rychlejšímu doručení a většímu komfortu pro odesílatele balíků, ale i k významnému snížení emisí,” vysvětluje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.