Bezvapostele si pronajímá nový distribuční sklad v P3 Parku Ostrava

Společnost P3 přivítala ve svém obchodně-průmyslovém parku P3 Ostrava Central nového nájemce – po nedávno dokončené druhé etapě výstavby si halu S3 pronajal prodejce postelí a matrací Bezvapostele.cz.

Od srpna 2024 bude společnost v budově provozovat prodejní sklad.

Hala S3 byla dokončena na podzim 2023, nedávno získala certifikát BREEAM „Excellent“ za udržitelnost a nyní je připravena přivítat nového nájemce. Internetový prodejce Bezvapostele.cz, který se zabývá prodejem postelí, matrací a dalšího nábytku a doplňků, si v prostorách P3 zřídí svůj centrální prodejní sklad pro celou Českou republiku a Slovensko.

Aleš Zacha, vedoucí oddělení rozvoje společnosti P3 Czech Republic, říká: „Ideová koncepce našeho parku vychází z toho, že chceme, aby byl místem, kde se daří byznysu. Je navržen tak, aby tu vedle sebe působila výroba, logistika, servis, administrativa i prodej, a to pro nájemce z různorodých segmentů. Věříme, že tato pestrost, ve které vnímáme jistý prvek udržitelnosti, je pro nájemce atraktivní,“

Vladimír Hodina, obchodní ředitel společnosti Bezvapostele.cz, doplňuje: „Nás sortiment je objemný a skladové zázemí běžného obchodu je pro něj nevyhovující. Hledali jsme proto skladové prostory, které budou mít dobrou dostupnost, dostatečnou kapacitu a zároveň umožní zákazníkům prohlídku zboží, pohodlné parkování a snadné nakládání.

Firma se pyšní postelemi a matracemi vyráběnými převážně v České republice nebo na Slovensku. Skladem je pět set výrobků a denně je expedováno 30-50 paletových zásilek prostřednictvím vlastních nákladních aut a smluvních dopravců.

V P3 Ostrava Central již působí řada firem, které kromě skladování využívají prostory v mnoha směrech. Linde Material Handling zde má prodejnu, půjčovnu, servisní a předváděcí středisko manipulační techniky. Společnost Tefcold, distributor chladicí techniky, má kromě skladu a rozsáhlého administrativního zázemí, kam se přestěhovalo sídlo společnosti, také předváděcí místnost pro zákazníky. V parku sídlí také distributoři hraček (Canpol babies), novin (PNS) a piva (Zítek).

P3 Ostrava Central se nachází na místě brownfieldu, na kterém se dříve nacházela skládka surovin ve Vítkovicích. V prvních dvou etapách P3 vybudovala 60 000 m2 obchodních ploch, další výstavba bude pokračovat v následujících letech. Kromě budov v parku vzniká zcela nová dopravní infrastruktura a pro budoucí napojení na veřejnou dopravu jsou k dispozici i zálivy autobusových zastávek. V lokalitě je znovu zavedena zeleň, pro zaměstnance nájemců jsou v okolí budov k dispozici lavičky nebo workoutové hřiště.

Projekt P3 Ostrava Central oživuje lokalitu, která byla po desetiletí veřejnosti nepřístupná. Otevírá se veřejnosti a od srpna se o tom budou moci přesvědčit i zákazníci Bezvapostele.cz.