Bonduelle a Raben – zelené partnerství

Společnost Bonduelle, světová jednička v produkci a zpracování zeleniny, rozšiřuje spolupráci se skupinou Raben Group. Vzhledem k úspěšné spolupráci společností v Maďarsku bylo přirozené, že se Bonduelle při výběru logistického partnera pro polský trh rozhodla důvěřovat osvědčenému partnerovi a umístit své zboží do ekologického skladu Raben ve městě Ruda Śląska. Společnosti se vedle sebe nejen rozvíjejí, ale mají rovněž podobný přístup k podnikání a ekologii.

Bonduelle a skupina Raben Group spolupracují v Maďarsku již od roku 2011 a Raben pro ně zajišťuje místní distribuci, sběrnou službu nebo doručování zásilek ze skladu zákazníka jeho příjemcům. Není tedy překvapením, že se Bonduelle při hledání obchodního partnera v Polsku obrátila na Raben.

„30 procent naší činnosti je věnováno potravinářskému odvětví a máme rovněž bohaté zkušenosti s doručováním zásilek do maloobchodních řetězců, tudíž dobře víme, jak můžeme našim zákazníkům pomoci při budování bezpečného a udržitelného dodavatelského řetězce. Se společností Bonduelle spolupracujeme na maďarském trhu již mnoho let, takže jsem ráda, že naši spolupráci nyní rozšiřujeme také na polský trh,“ říká Agnieszka Haik, Business Development Director skupiny Raben Group, a dodává: „V únoru 2021 jsme zahájili poskytování skladových služeb v jednom z našich nově otevřených zelených logistických center pro potravinářské výrobky ve městě Ruda Śląska.“

Přepravu produktů z továren klienta zabezpečuje Raben. V Polsku Bonduelle vyrábí produkty pro polský trh ve dvou továrnách v obcích Gniewkowo a Ruchocice a produkty pro export. Raben rovněž distribuuje zboží do maloobchodních řetězců a brzy bude poskytovat další služby s přidanou hodnotou, včetně co-packingu.

Bonduelle se spoléhá na Raben

Klíčovými prvky ve prospěch Raben byly komplexnost poskytovaných služeb a zkušenosti v oblasti služeb v potravinářském odvětví, jakož i při realizaci doručování do obchodních řetězců. Důležitý je také podobný přístup k otázce životního prostředí. Obě společnosti si přejí, aby jejich dopad byl pozitivní. Ekologie má pro ně zásadní význam. Tím, že šetří přírodní zdroje a měří, vykazují a snižují emise skleníkových plynů, jednají v zájmu budoucnosti a chtějí přispět k tomu, aby i další generace měly přístup ke stejným zdrojům, jaké používáme nyní my.

„Společnost Bonduelle chce mít pozitivní dopad na životní prostředí, planetu a lidi ve svém okolí, a to při zachování správné obchodní perspektivy a podpory zemědělské výroby založené na respektování přírodních zdrojů. Raben si nás získal také tím, že hledí nad rámec zisku a stejně jako my se snaží podporovat životní prostředí neutralizováním své uhlíkové stopy, například snížením emisí CO2, optimalizací přepravy nebo ekologickými sklady. Těšíme se na rozvoj spolupráce s partnerem, který kromě konkurenceschopné tržní nabídky prokazuje udržitelný přístup k podnikání a má společenskou odpovědnost firem ve své DNA,“ zdůrazňuje Robert Firlik, Supply Chain Director pro střední Evropu společnosti Bonduelle.

Zelené sklady

Raben Logistics Polska v současné době disponuje asi 500.000 m2 skladových prostor. Každý rok se zaměřuje na jejich energetickou účinnost, investuje do nových poboček a modernizuje ty starší. Její provozy využívají řešení jako: LED osvětlení a automatické systémy řízení osvětlení (prostřednictvím detekce pohybu a měření množství denního světla) v kombinaci se světlíky zajišťujícími přístup přirozeného světla; plynové topení na bázi radiátorů se zvýšenou radiační účinností; tepelná izolace hydraulických ramp; rekuperace, jakož i generátory energie pokrývající 100 procent poptávky po elektřině.

„Kromě toho jako společensky odpovědná firma činíme řadu opatření, abychom splnili dlouhodobé výzvy v oblasti klimatu. Dbáme na to, aby návěsy byly zcela naplněny, vytváříme konsolidační body a pravidelně měříme CO2. Systematicky nahrazujeme starší vozidla ve vozovém parku modernějšími vozy, které splňují nejpřísnější požadavky na emise skleníkových plynů, a ve skladech se zaměřujeme na četná ekologická opatření, která nám umožňují šetřit přírodní zdroje. Kromě toho neutralizujeme svůj dopad na životní prostředí prostřednictvím kampaní na výsadbu stromů. Nakoupili jsme rovněž energii pro roky 2021 a 2022 se zárukou původu, což povede ke zhruba 30 % snížení přímých i nepřímých emisí a umožní nám provozovat 100 % našich vlastních poboček na zelenou elektřinu,“ říká Agnieszka Haik.

Kromě opatření v jiných lokalitách má sklad Raben v parku Prologis ve městě Ruda Śląska sluneční kolektory pro ohřev vody používané v kancelářích a hybridní světla osvětlující areál, která fungují na sluneční a větrnou energii.

„Raben je pro nás strategickým partnerem. Spojuje nás nejen přístup k ekologii, ale také vzájemné porozumění obchodních potřeb. Oceňuji rovněž partnerství a skutečnost, že ještě předtím, než se tato společnost stala naším logistickým operátorem v Polsku, vyhradila své zdroje, aby zanalyzovala naše toky zboží a navrhla pro nás to nejvhodnější řešení,“ uzavírá Robert Firlik.

Ruku v ruce s ekologií

Raben se také zaměřuje na moderní technologie šetřící energii: Li-Ion baterie ve vysokozdvižných vozících, autonomních vysokozdvižných vozících, třídičích, robotech; a neustálé vylepšování procesů (nové systémy, IoT, optimalizace), které mají za cíl zvýšit jejich provozní efektivitu. Navíc již několik let investuje do nových řešení nákladního vozového parku (dvoupatrové návěsy, výměnné nástavby a CityLinery) za účelem snížení emisí CO2 na paletu. Tato opatření umožňují větší flexibilitu při plánování tras, umožňují naložit dvakrát tolik palet (dvoupodlažní a výměnná nástavba) nebo nahradit dvě rozvozové vozy jedním CityLinerem, který díky své speciální konstrukci se může lehce pohybovat i v zastavěných oblastech a městech.

Při podnikání obě společnosti usilují o rozvoj udržitelného dodavatelského řetězce a pamatují na budoucí generace tím, že se zaměřují na ekologii a odpovědnou přepravu. Není divu, že jdou po této cestě společně.

Bonduelle

Společnost Bonduelle – světový lídr v produkci a zpracování zeleniny. Rodinný podnik, založený v roce 1853, se přeměnil z malé severofrancouzské společnosti ve světového lídra ve zpracování zeleniny. Bonduelle je i dnes rodinným podnikem, věrný svým hodnotám a vizi budoucnosti, a zároveň globální potravinářský koncern přítomný na mnoha kontinentech. Bonduelle vstoupila na polský trh v srpnu 1992 a připojila se k trhům střední a východní Evropy. Od té doby se společnost stala přední značkou certifikované zeleniny v Polsku – lídrem v této kategorii, která rok od roku dynamicky roste a je zastoupena rovněž v kategorii mražené zeleniny na maloobchodním i potravinářském trhu. V Polsku se Bonduelle zabývá výrobou zboží pro polský trh ve dvou továrnách v obcích Gniewkowo a Ruchocice a vývozem. Využívá odborných znalostí v oblasti zemědělství a dohlíží na pěstování zeleniny v oblastech, které jsou pro každý druh zeleniny nejlepší, a umožňuje spotřebitelům těžit ze zdravotních přínosů vyplývajících z konzumace zeleniny a rostlinné stravy.

Raben Group

Skupina Raben Group je logistický operátor, který nabízí komplexní logistické služby: smluvní logistiku, silniční přepravu (vnitrostátní, mezinárodní a přeprava na východ), logistiku čerstvých potravin, celovozovou a kombinovanou přepravu i leteckou a námořní přepravu. Téměř 90 let zkušeností a uznání, které jsme během tohoto dlouhého působení na trhu získali, nám umožňuje budovat a udržovat dlouhodobé vztahy se zákazníky. Skupina nabízí malým, středním i velkým firmám logistiku „s lidskou tváří“. Součástí tohoto druhu spolupráce je i partnerství a důvěra. Při své obchodní činnosti se Raben drží férového přístupu, protože věří, že vztahy založené na vzájemné důvěře jsou základem lepších zítřků. Raben Group má více než 150 poboček ve 13 evropských zemích (v Polsku, Německu, Nizozemí, České republice, na Slovensku, Ukrajině, v Lotyšsku, Litvě, Estonsku, Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a Itálii), má k dispozici přibližně 1 200 000 m2 skladové plochy a každý den vysílá na silnice více než 8 500 kamionů. Raben, to jsou „lidé s drivem“. Je to tým, který miluje výzvy a hraje vždy s jediným cílem. Každý z více než 10 tisíc zaměstnanců má vlastní motivaci, která posouvá vpřed celý tým. Lišíme se způsobem podnikání, energií a neustálým hledáním nových možností. Skupina Raben Group provádí svou činnost společensky odpovědným způsobem se zaměřením na vzdělávání, bezpečnost a ochranu životního prostředí.

 

Zdroj: ČTK