cargo-partner nově zajišťuje i komplexní fulfillmentové služby pro kusové přepravy chlazených potravin

Mezinárodní poskytovatel přepravních a info-logistických služeb se v ČR nyní specializuje na logistiku chlazených kusových zásilek, fulfillment a přepravy na poslední míli. Tyto služby zajišťuje ze svých logistických center v Dobrovízi a v Brně.

Společnost cargo-partner se v České republice v poslední době intenzivně zaměřuje na skladování a distribuci potravinářských výrobků a zboží podléhající rychlé zkáze. Do sektoru logistiky potravin vstoupila v roce 2019, kdy hledala využití pro své nové iLogistics Centrum Praha. Potravinový sklad v blízkosti letiště tvoří téměř polovinu z celkové kapacity 11.000 m2 : „Ambientní část skladu s teplotním režimem od 15 do 25 °C zabírá plochu 3.500 m2 a je vhodná pro trvanlivé potraviny. Pro chlazené potraviny jako jsou mléčné výrobky a uzeniny je k dispozici 1500 m2 s řízenou teplotou v režimu od 2 do 8 °C.“ uvedl Jiří Jelínek, jednatel cargo-partner v Čechách. Dalším důležitým krokem k rozvoji byla akvizice české firmy specializující se na tuto oblast. Nyní cargo-partner zajišťuje kompletní fulfillmentové služby kusových zásilek pro celou Českou republiku ze svých center.

Chlazená distribuce BIO mléčných výrobků

I díky tomu, že sklad cargo-partner v Dobrovízi disponuje certifikací pro zacházení s bioprodukty od ABCERT AG, svěřil klient z oblasti prodeje čerstvých mléčných produktů distribuci svých kusových zásilek právě do rukou cargo-partner. „Logistika tohoto typu potravin je nesmírně složitá a vyžaduje velmi přísnou kontrolu teplotního řetězce. Vzhledem ke krátké době trvanlivosti výrobků je zde velký tlak na co nejrychlejší doručení. cargo-partner zajišťuje klientovi distribuci zboží v kontrolované teplotě od 2 do 8 °C po celé České republice.” vysvětlil Jiří Jelínek.

Mražené ryby v přesně určeném časovém okně až ke dveřím

Pro dalšího zákazníka, který se zabývá prodejem mražených ryb zabezpečuje společnost komplexní řešení distribuce čerstvých a hluboce zamražených ryb po celé republice.  Kusové zásilky s hmotností od 5 do 20 kg se distribuují při kontrolované teplotě od -23 do -21 °C a doručují ve předem přesně určeném dvouhodinovém časovém okně až ke dveřím zákazníka.

Korejská delikatesa ze skladů v Praze a Brně

Nově se cargo-partner stal logistickým partnerem výrobce prémiového kimchi, což je korejská varianta zelného salátu. I pro tohoto klienta zajišťuje doručování kusových zásilek při kontrolované teplotě na adresu koncového klienta. Pro jejich distribuci využívá svá dvě chladírenská depa, hlavní logistický areál iLogistics Centra Praha v Dobrovízi doplňuje skladovací centrum určené pro chlazené a mražené zboží v Brně, které funguje na principu cross-dockingu. Z nich se zboží dostane k zákazníkům velmi rychle a je opět přepravováno v režimu teplot od 2 do 8 °C.

Plánovaná investice do skladových prostor v Brně

Letos v červnu společnost cargo-partner získala v Brně nové skladovací centrum pro potraviny. Jelikož se ale počítá s dalším rozvojem v tomto regionu, cargo-partner investuje do hledání další vhodné nemovitosti v moravské metropoli.

 

foto: cargo-partner