Contera úspěšně refinancovala část svého portfolia. Financování má zajištěné na dalších sedm let.

Rostoucí hodnota portfolia, kvalitní struktura nájemců a celkově solidní kondice developerské společnosti CONTERA. „To vše přispělo k tomu, že jsme si mohli dovolit stávající úvěrové linky refinancovat a získat financování pro další rozvoj,“ říká Daniela Fraňková, finanční ředitelka Contery.

Česká developerská společnost CONTERA turbulentní dobou proplouvá víc než dobře. „Ocenění portfolia nešlo dolů, naopak má díky navýšení příjmu z nájmu rostoucí tendenci – aktuálně činí více než 560 milionů eur. Využíváme rozumnou finanční páku a jsme schopni poskytnout kvalitní zajištění, díky tomu jsme získali financování v souhrnné výši 270 milionů eur,“ komentuje úspěšné refinancování finanční ředitelka Contery Daniela Fraňková. A vzápětí pokračuje: „Nyní máme zajištěné stabilní financování na následujících sedm let.“

I přes výrazně vyšší finanční náklady je o úvěry velký zájem. Právě z důvodu nákladnosti financování (a schopností klientů splácet) si banky v dnešní době své partnery pečlivě vybírají. „Podařilo se nám navázat na velmi dobrou spolupráci se stávajícími bankami, která trvá už řadu let. Vždy jsme byli spolehlivým partnerem a teď se nám to vrací. Jednoznačně je to tedy pro nás dobrá známka, že do úvěrů s námi šly a navýšily je. Konkrétně jde o spolupráci s klubem ČSOB, UniCredit Bank a Komerční bankou,“ říká Dušan Kastl, výkonný ředitel Contery.

Navýšení úvěrových linek se týká společného portfolia s americkou společností TPG, přičemž transakce proběhla za pomoci a supervize advokátních kanceláří Baker McKenzie a White&Case. Nominálně je řeč o českých Contera parcích Teplice, Ostrava D1, Hrušov, Mošnov a Hustopeče. Na Slovensku se pak jedná o Contera Parky Prešov, Svatý Jur, Bratislava a Bratislava City. Financování se nicméně týká i dalších připravovaných projektů. „Naše spolupráce s Conterou se na výše zmíněných projektech osvědčila, a tak jsme se rozhodli, že se pustíme i do dalších partnerských projektů – a to nejen v Říčanech,“ uvádí nominovaný jednatel za TPG Peter Bečár.

S načerpanými prostředky chce Contera efektivně operovat a nadále expandovat. „Velký důraz klademe na revitalizaci a ohleduplnost k životnímu prostředí, což platí za DNA Contery. Další oblastí, která je pro nás důležitá, představuje koncept takzvaných small business units. Tyto flexibilní jednotky tvoří kancelářské prostory, showroomy a malé obchodní, skladové, výrobní nebo vývojové prostory na míru šité menším a středním podnikům. Právě small business units by měly platit za základ druhé etapy revitalizace v Říčanech,“ dodává výkonný ředitel Contery Dušan Kastl.