Continental otevře nové logistické centrum pneumatik pro střední a východní Evropu

  • Nové logistické centrum disponuje skladovací kapacitou více než 500 000 kusů pneumatik pro osobní, nákladní a dvoustopá vozidla, ale i ostatní sortiment. Celková plocha centra je téměř 60 000 m2
  • Nový sklad pneumatik koncernu Continental bude součástí největšího logistického parku, který roste poblíž Bratislavy
  • Moderní prostory, inovativní logistika i vynikající dostupnost skladu společnosti Continental budou sloužit ku prospěchu zákazníků ve 12 okolních zemích střední a východní Evropy už od začátku prosince
  • Hlavním cílem je zkvalitnění služeb pro zákazníky – zlepšení dostupnosti pneumatik a zkrácení dodací doby

Otrokovice, 18. října 2021 – Continental v současné době finišuje se stavbou nového víceregionálního distribuční centra pro pneumatiky nedaleko Bratislavy. Zahájení provozu je naplánováno na prosinec. Z nového distribučního centra budou pneumatikami zásobováni zákazníci z celkem 12 zemí střední a východní Evropy.

Na ploše téměř 60 000 metrů čtverečních bude uloženo více než 500 000 pneumatik. „Sloučením komplexity zásob z více trhů v novém distribučním centru můžeme našim zákazníkům v regionu garantovat ještě lepší dostupnost pneumatik i pokrytí trhu – a to prakticky znamená daleko širší možnosti jak pro objednávání pneumatik, tak pro jejich dodání,“ vysvětluje Dennis Bellmund, který je zodpovědný za řízení dodavatelského řetězce v divizi Pneumatiky pro náhradní potřebu EMEA.

Continental se rozhodl vybudovat nové distribuční centrum v Bernolákově poblíž Bratislavy  díky výhodné poloze přímo u dálnice D1. Na 54 rampách pro nakládku a vykládku může být denně obslouženo více než 60 kamionů – a to znamená, že přeprava pneumatik k zákazníkům bude ještě rychlejší. Díky tomu může být ze skladu expedováno až 16 000 pneumatik z nabídky koncernu Continental denně. V roce 2023 se tento počet zvýší až na 30 000 pneumatik denně. „Naším cílem je podpora našich obchodních partnerů a upevnění našeho postavení v regionu – chceme být i nadále spolehlivým partnerem a mít atraktivnější nabídku než dosud,“ říká Dennis Bellmund.