ČS nemovitostní fond prodává budovu Platinum v Brně

ČS nemovitostní fond pokračuje v obměně svého portfolia. Po koupi dvou nemovitostí v rámci slovenského industriálního parku Sereď v minulém roce, přistoupil nyní k prodeji kancelářské budovy Platinium v Brně. Budova Platinium představovala nejdéle drženou nemovitost v portfoliu fondu.

Budova Platinium v Brně byla první akvizicí ČS nemovitostního fondu v roce 2007 a výrazně přispívala k tvorbě fondové výkonnosti právě v jeho rané fázi. Prodej nemovitosti je uzavřením přirozeného investičního cyklu a pomůže nám v optimalizaci naší sektorové a geografické diverzifikace do budoucna,“ říká Tomáš Jandík, předseda představenstva REICO IS ČS.

Budovu Platinium koupila česká investiční skupina RSBC, která vyhledává atraktivní investiční příležitosti v České republice i v zahraničí, např. ve střední a východní Evropě či ve Velké Británii. Finanční podmínky prodeje se pohybovaly na úrovni, která bude mít mírně pozitivní dopad na výnos fondu. Důvodem prodeje byly parametry nemovitosti, které již neodpovídaly současné investiční strategii fondu. Při prodeji budovy nás zastupovaly společnosti Knight Frank a Wilson & Partners.

Celková pronajímatelná plocha administrativní budovy Platinium je 9340 m2 a je z více jak 93 % pronajata. Nachází se v ní zejména kancelářské prostory (téměř 90 % celkové plochy), které doplňují retailové a skladové prostory. Součástí objektu je také 170 parkovacích míst, z toho 48 krytých. Nemovitost se nachází v městské části Veveří, přirozeném centru brněnských akademických a exekutivních institucí a v těsné blízkosti jedné z dominant města – trojice výškových administrativních budov v ulici Šumavská.

ČS nemovitostní fond má po prodeji kancelářské budovy Platinium ve svém portfoliu celkem 18 nemovitostí. Aktuální tržní hodnota jeho portfolia překračuje 31 mld. Kč. Prodejem této budovy fond pokračuje v obměně vybraných nemovitostí, které již dosáhly stanoveného investičního horizontu nebo již nevyhovují požadavkům daným jeho současnou investiční strategií. Prodej budovy Platinium přispěl ke zvýšení celkové obrátkovosti portfolia fondu, ve kterém i přes covidovou pandemii za posledních 14 měsíců došlo ke koupi dvou nemovitostí a k prodeji jedné nemovitosti. Ke konci května 2021 do ČS nemovitostního fondu investovalo přes 96 tisíc podílníků a výnos fondu za posledních 5 let činil 2,9 % ročně (k 3. červnu 2021).