CTP pronajímá logistické prostory světové špičce v oblasti nových technologií. Bosch se přesouvá z Holandska a rozšiřuje své aktivity v Česku.

Praha, 08. července 2021 – Přední evropský průmyslový developer CTP poskytl na míru upravené logistické prostory mezinárodnímu dodavateli technologií a služeb Bosch.

Společnost si pronajala distribuční centrum v jednom z největších a zároveň nejžádanějších průmyslových parků v České republice. Bosch přesune své aktivity z Nizozemska do CTParku Bor v západních Čechách, kde bude mít k dispozici přes 15 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch.
CTP poskytne společnosti Bosch tzv. cross-dock (dvouhlavý sklad), jehož předností je lepší logistika, příjem a výdej zboží. Prostory nabízí do budoucna i možnost dalšího rozšíření.

Pronajatých 15 688 metrů čtverečních bude sloužit primárně ke skladování elektronických součástek a kamerových systémů, zároveň se ale zde počítá také s kancelářemi pro místní vedení a zaměstnance společnosti.

“Jsme velice rádi, že si tato celosvětově známá společnost s více než stoletou tradicí vybrala pro spolupráci právě CTP. Značnou roli hrála připravenost našich budov, rychlé řešení prostorů na míru či právě lokalita, která společnosti pomůže zefektivnit dodavatelský proces – v tomto případě z Německa do dalších evropských zemí. S Bosch se také potkáváme ve společném pohledu na udržitelný způsob podnikání,” komentoval Jakub Kodr, Senior Business Developer CTP.

Rozhodnutí společnosti Bosch přestěhovat se právě do CTParku Bor podpořilo také vysoce kvalitní zařízení průmyslové haly, využití nejnovějších technologií, a to včetně vybavení například nabíjecími místy pro elektromobily. CTP svým klientům poskytuje i další služby – kromě sportovišť, jídelen, ubytovacích kapacit či dostupné lékařské péče například také podporu při hledání nové pracovní síly. Bosch bude ve svých skladech nově zaměstnávat zhruba stovku lidí.

Německá strojírenská a technologická společnost Bosch působí ve více než 60 zemích, její výrobky se prodávají ve 125 lokalitách po celém světě a počet jejích zaměstnanců se blíží 500 tisícům. Do portfolia CTP spadají i další podobně zaměření nájemci z oblasti hi-tech – jako je třeba Autoneum, ABB, Thermo Fischer Stientific, Honeywell či Garrett Motion.

CTPark Bor
Patří mezi největší tuzemské industriální parky s celkovou rozlohou 135 hektarů. Nachází se u Tachova a je umístěn na dálnici zhruba 15 km od německých hranic a přibližně 50 km od Plzně. Park kombinuje prostory pro výrobu, skladování a logistiku. V areálu se pak nachází i ubytovací kapacity pro zaměstnance místních firem.

Celkově park vytváří na 3 500 pracovních míst. Stavba areálu byla zahájena v roce 2005 a je neustále rozšiřována, a to nejen o další průmyslové nemovitosti, v plánu je i další rezidenční a obslužná výstavba. Již nyní mohou zaměstnanci využít restaurace, zdravotnické středisko, školící a zasedací místnosti a také sportovní a rekreační zařízení. Aktuálními nájemci parku jsou například společnosti Primark, DHL či TechData.

Mezi největší nájemce areálu patří společnost LOXXESS Bor, která si na podzim loňského roku pronajala 60 500 metrů čtverečních ploch. Šlo o největší transakci roku 2020.

Bosch Group

Je vedoucím mezinárodním dodavatelem technologií a služeb. Činnost Bosch Group se děldo čtyř obchodních oblastí: Mobility Solutions, Průmyslová technika, Spotřební zboží a Energetika a technika budov. Jako přední společnost v oblasti Internetu věcí, Bosch nabízí inovativní řešení pro chytré domácnosti, chytrá města, propojenou mobilitu a propojený průmysl. Bosch Group zahrnuje společnost Robert Bosch GmbH a přibližně 440 dceřiných a regionálních firem ve více než 60 zemích světa. Společnost zaměstnává 72 tisíc pracovníků v oblasti výzkumu a vývoje ve 125 lokalitách po celém světě. 90 % všech akcií Bosch tvoří rozpočet charitativní nadace Robert Bosch Foundation, která si drží prvenství největší německé nadace a jedné z deseti největších organizací tohoto typu na světě. Nadace věnuje finanční prostředky na rozvoj vědy a medicíny a zabývá se také humanitární pomocí či podporou vzdělávání.