CTP zvětšuje průmyslový park na Slovensku předpronájmem 30 000 m2 hal

Společnost CTP, největší evropský developer, vlastník a správce průmyslových a logistických nemovitostí podle hrubé pronajímatelné plochy (GLA), oznámila rozšíření CTParku Košice na Slovensku o 30 000 m2 na základě dvou předběžných pronájmů.

První dokončený sklad v novém rozšíření CTParku Košice bude pronajat poskytovateli komplexních logistických služeb – stávajícímu klientovi společnosti CTP, který rozšiřuje své aktivity na Slovensku. To je v souladu se strategií dlouhodobého partnerství a vzájemného růstu společnosti CTP s jejími klienty. Tento nový sklad o rozloze 4 000 m2 bude postaven na principech dlouhodobé udržitelnosti a efektivního provozu s cílem dosáhnout certifikace BREEAM Excellent.

Ján Rakovský, Senior Business Developer ve společnosti CTP, řekl:

„Přibližně dvě třetiny všech nových nájemních smluv podepsaných společností CTP jsou uzavřeny se stávajícími klienty. Proto je pro nás klíčové být pro naše klienty dobrým partnerem a hledat možnosti další spolupráce, jako je tomu v případě nové výstavby v CTParku Košice, kde první nájemce rozšířeného parku rozšíří své aktivity z jiné naší stávající lokality na Slovensku. Tyto nové logistické prostory ukazují, jak lze naše budovy přizpůsobit potřebám našich klientů a splnit jejich provozní potřeby bez kompromisů. Bude mít například upravený vnitřní sloupový rastr, zvýšený počet nakládacích doků a rozsáhlé vnější zpevněné plochy pro parkování kamionů.“

 

Druhý sklad představuje řešení na klíč o rozloze více než 26 000 m2 pro společnost z automobilového průmyslu.

Rozšířený areál CTParku Košice bude průmyslovým parkem třídy A, který se může pochlubit zařízeními dokonale přizpůsobenými pro logistiku, distribuci a lehký průmysl. Park se nachází v srdci přeshraničního regionu spojujícího Maďarsko, Polsko a Ukrajinu a nabízí strategicky výhodnou polohu. Blízkost mezinárodního letiště Košice a sousedství s hlavní slovenskou dálnicí D1 vedoucí z východu na západ zajišťují bezproblémový přístup nejen na Slovensko, ale i na sousední trhy. Košice jsou druhým největším slovenským městem a živým hospodářským centrem, které poskytuje přístup k vysoce kvalifikované a cenově konkurenceschopné pracovní síle.

 

CTPark Košice se v současné době skládá ze šesti průmyslových budov s pronajímatelnou plochou přes 79 000 m2, které jsou pronajaty klientům, jako jsou DPD, Ceva Logistics, U-Shin, Howe, Hi-Technology Mouldings a Ehlebracht.

Ján Rakovský, Senior Business Developer ve společnosti CTP, dodal:

„Košická oblast má velký potenciál, který je dále podpořen investicí automobilky VOLVO. V blízké budoucnosti proto očekáváme výrazný hospodářský růst, a to i díky subdodavatelům, kteří se přesunou na východ Slovenska.“

 

Východ Slovenska je jednou z lokalit, kde společnost CTP před několika lety investovala do spekulativního nákupu pozemků. Díky tomu může nyní adekvátně reagovat na rostoucí poptávku po průmyslových nemovitostech třídy A, která je způsobena kombinací faktorů, jako je nearshoring, což znamená, že společnosti přesouvají výrobu blíže ke svým koncovým zákazníkům, nebo friendshoring, což znamená přemístění společností do geopolitického prostředí s podobnými hodnotami a podmínkami podnikání. Společnost CTP vlastní a provozuje celkem tři parky na východě Slovenska – CTPark Košice, CTPark Prešov sever a CTPark Prešov jih.