DACHSER v Českých Budějovicích bude mít nové prostory ve VGP parku

Mezinárodní logistický provider DACHSER Czech Republic podepsal s developerskou společnosti VGP smlouvu o výstavbě na míru v Českých Budějovicích. Nové logistické a kancelářské prostory o celkové ploše téměř 7 000 m2 vyrostou v nově vznikajícím průmyslovém parku v komerční zóně Světlík na okraji města. Kolaudace prostor je naplánovaná na jaro příštího roku.

Pobočka společnosti DACHSER v Českých Budějovicích píše svoji historii od roku 2006 a zaměřuje se na obsluhování zákazníků z jižních Čech. Nová budova ve VGP Parku České Budějovice bude zahrnovat 2 000 m2 překládkové a přes 4 300 m2 skladové plochy s kapacitou přibližně 7 000 paletových míst. Část skladu bude speciálně upravena pro krátkodobé skladování nebezpečného zboží klasifikovaného dle dohody ADR. Budova bude disponovat 14 nakládacími rampami pro různé typy nákladních vozidel, administrativní část budovy pak nabídne 650 m2 pro moderní kanceláře. DACHSER se zabývá i budoucím využitím alternativních pohonů a počítá také s využitím dobíjecí stanice pro elektromobily, a to jak nákladní tak osobní.

Nové prostory nám umožní komfortní a kvalitní odbavení zásilek v rámci naší sběrné služby a rychlejší odbavení na rampách,“ uvádí Ing. Jan Pihar, generální ředitel DACHSER Czech Republic, a dodává, „pro zaměstnance připravujeme moderní kancelářské prostory i příjemné denní odpočinkové místnosti a zázemí pro skladové operátory. Výhodou je potom umístění parku, které splňuje naše vysoké nároky jak s ohledem na městskou logistiku, tak i pro naše dálkové linky sběrné služby.

VGP Park České Budějovice vzniká přímo na okraji města v komerční zóně Světlík s vynikajícím dopravním spojením do centra a přímým nájezdem na dálnici D3 propojující Prahu a rakouský Linz. Na cca 37hektarovém pozemku po svém dokončení vyroste areál s více než 126 000 metry čtverečními pronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. Celkem je v plánu sedm budov ve vysokém standardu s důrazem na energetickou efektivitu a udržitelnost, které cílí na zelený certifikát BREEAM ve stupni Very Good.

„Nově vznikající areál VGP je díky své skvělé dostupnosti do centra města i blízkosti německých a rakouských hranic ideální pro vybudování logistického centra. Velmi nás těší, že se nám podařilo dohodnout s tak prestižním nájemcem jako je společnost DACHSER, které budeme nové prostory realizovat přesně na míru. Zároveň jsme rádi, že se potvrzuje správnost našeho rozhodnutí postavit v Českých Budějovicích průmyslové nemovitosti A-třídy, protože před naším vstupem do lokality v této části ČR prakticky neexistovaly,“ komentuje David Plzák, Country Manager VGP pro Českou republiku.

Zahájení výstavby nové budovy, kdy cca 7 000 m² bude realizováno jako build-to-suit do pronájmu společnosti DACHSER Czech Republic, bude na konci října. Dokončení budovy se předpokládá v březnu 2022.