Další miliardovou investici do Panattoni Parku Prague Airport II přináší společnost ViaPharma

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe buduje u středočeského Pavlova speciální halu pro česko-slovenskou společnost ViaPharma, která zajišťuje distribuci především pro síť lékáren Dr. Max. Budova s pronajímatelnou plochou 22 900 m2 bude zahrnovat sklad, kanceláře, sociální zázemí i lékárnu. Celková investice do nemovitosti a technologií přesáhne miliardu korun. Společnost ViaPharma uzavřela v Panattoni Parku Prague Airport II nájemní smlouvu na 15 let. Transakci pomohla dojednat realitně poradenská společnost CBRE. Předání haly by mělo proběhnout na konci léta příštího roku.

Podstatou projektu je přizpůsobit již probíhající spekulativní výstavbu specifickým potřebám společnosti ViaPharma. Mimo jiné jde o doplnění chlazení a sekcí s různým režimem teplot. Výstavba a provoz budovy budou v souladu s požadavky Státního úřadu pro kontrolu léčiv. Součástí distribučního centra bude i lékárna a část dedikovaná pro distribuci e-shopu Dr. Max.

„Přestože se specializujeme na výstavbu na míru, tento projekt posouvá naše zkušenosti zase o kus dál. Sklad je unikátní kombinací moderní automatizace a velmi specifické technologie vzduchotechniky, která umožní stanovit přesné rozmezí teplot v celém skladu. Uvnitř budou také menší vyhrazené prostory podléhající speciálním klimatickým a hygienickým režimům,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko.

„Svým partnerům garantujeme, že námi dodávané přípravky budou v tu pravou dobu na správném místě, a to ve správné kvalitě. K tomu jsou nezbytná skladová centra splňující všechny nároky kladené na nakládání s lékárenským sortimentem,“ říká generální ředitel společnosti ViaPharma Daniel Horák.