DB Schenker rozšiřuje logistické prostory v Rudné u Prahy

Logistická společnost DB Schenker rozšiřuje kapacity ve svém terminálu v Rudné u Prahy. Před devíti lety tam otevřela administrativní budovu a sklad, který dodnes patří k jeho největším cross-dock terminálům v ČR, nyní jeho kapacitu navýší o dalších 50 %.

Nová část terminálu má celkem 4.421 m2 a je koncipována tak, aby umožnila různé způsoby využití. Primárně je určena pro cross-dockové operace, ale v závislosti na požadavcích trhu v ní bude možné rychle začít realizovat i tzv. projekty s přidanou hodnotou.

„Naší dlouhodobou strategií je udržitelný růst, efektivita a flexibilita poskytovaných služeb. Toto plánované rozšíření o další prostory na naší centrále v Rudné u Prahy nám mimo jiné umožní realizovat nové zakázky většího rozsahu, které bychom jinak museli obsluhovat z více míst,“ vysvětlil ředitel společnosti DB Schenker Tomáš Holomoucký.

Oba sklady budou v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a nabídnou celou řadu přepravních a logistických služeb. Součástí komplexu je už nyní vedle celního skladu také dedikovaný sklad pro nebezpečné a hořlavé látky (ADR). Celkově má sklad díky množství nejmodernějších elektronických prvků vysokou úroveň bezpečnosti práce jak pro zaměstnance, tak i pro externí partnery, například řidiče kamionů.