DHL Supply Chain uvádí do provozu nové distribuční centrum pro Sage Appliances

Společnost DHL Supply Chain, přední poskytovatel služeb v oblasti smluvní logistiky, uzavřela se zákazníkem Sage Appliances kontrakt na dalších pět let a u té příležitosti pro australskou společnost uvedla v září do provozu distribuční centrum v Nýřanech. Firmy zahájily spolupráci v dubnu 2018. Od té doby vzrostly objemy skladovaného zboží natolik, že bylo z kapacitních důvodů nutné přemístit provoz z původně využívaného distribučního centra v Jažlovicích do větších skladových prostor v Dobřejovicích a následně do Nýřan.

„Ze spolupráce s touto prémiovou značkou jsme nadšeni. Těší nás, že se nám podařilo podpořit ji v dynamickém růstu,“ říká Milan Dvořák, regionální ředitel DHL Supply Chain pro distribuční centra v Plzeňském kraji. „Přesunem do nového distribučního centra dokážeme ještě lépe reagovat na růstový potenciál našeho zákazníka a na rychlé změny, které současný trh přináší,“ doplňuje Milan Dvořák.

DHL Supply Chain pro Sage Appliances zajišťuje celní služby, příjem námořních kontejnerů, paletizaci kartonů, skladování, vychystávání zakázek, kompletaci, služby s přidanou hodnotou a distribuci do dvanácti evropských zemí. K tomu nyní využívá i nově pronajaté logistické centrum o velikost 30 000 m2 v Nýřanech.

„Plzeňský kraj je pro nás velice důležitým regionem. V současné době zde poskytujeme logistické služby našim zákazníkům ve třech lokalitách: Plzni, Nýřanech a Boru u Tachova. Celkem v tomto kraji využíváme téměř 140 000 m2 skladovacích ploch, což představuje zhruba pětinu našich skladových kapacit v Česku. Jednou z výhod je možnost synergie mezi jednotlivými pobočkami, což nám pomáhá snáze se vypořádat se sezónními výkyvy,“ vysvětluje Milan Dvořák.

 

Zdroj: AC&C Public Relations