Do Hostomic na Teplicku míří Maersk, Raben a Exyte Technology. Pronajmou si poslední volné prostory Panattoni Parku Teplice South

Průmyslová zóna v Hostomicích hlásí plné obsazení – poslední volná místa areálu zaplní mezinárodní logistické společnosti Maersk, Raben a výrobní společnost Exyte. Dánský Maersk převezme do užívání prostory o velikosti 14 000 m2 skladovací plochy, odkud bude distribuovat baterie do elektromobilů. Dalších 312 m2 prostor pak bude sloužit jako kanceláře a sociální zázemí. Holandská společnost Raben obsadí celkově 2 500 m2 pronajímatelné plochy, kterou využije pro své cross-dockové operace. Německá společnost Exyte Technology zde bude na ploše 6350 m2 vyrábět technologie pro vybavení pracovišť s režimem čistého provozu (tzv. clean room). Panattoni Park Teplice South je dalším příkladem úspěšné revitalizace brownfieldu.

„Těší mě, že po nedávném zaplnění posledních pronajímatelných prostor v Panattoni Park Týniště jsme mohli stejně zdárně navázat v našem industriálním areálu v Hostomicích na Teplicku ještě před jejich dokončením. Úspěšně tak můžeme završit plánovanou revitalizaci a sanaci slavných skláren, které byly neodmyslitelně spjaty se zdejší lokalitou. Území tak opět plně nalezne smysluplné využití, jež pomůže ekonomicky celému regionu, a navíc bude daleko více šetrné k životnímu prostředí než původní výroba,“ říká Pavel Sovička, ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Logistická hala je dle požadavků společnosti Maersk vybavena celou řadou bezpečnostních prvků, které zaručují bezpečnou manipulaci s bateriemi pro elektromobily. Kromě kamer pro termální monitorování a požárních sprinklerů v regálech v celém skladu je prostor rozdělen na čtyři nezávislé, požárně odolné sekce.

Kromě skladování a balení zahrnují služby nabízené ve speciálním skladu hloubkovou kontrolu kvality, nabíjení baterií a další služby s přidanou hodnotou v rámci dodavatelských řetězců automobilového průmyslu. Jedná se o zcela unikátní provoz v ČR.

Panattoni Park Teplice South těží ze své strategické polohy. Průmyslový park se nachází u Evropské silnice E442, která zajišťuje přímé napojení na město Teplice a dálnici D8.  Společnost Maersk navíc využije blízké železnice, díky které budou moci dovážet baterie pro elektromobily přímo z přístavních skladů nacházejících se v Hamburku, Bremerhavenu, Rotterdamu, Koperu či Rijece.

Průmyslová zóna o celkové velikosti 32 500 mvznikla na území bývalých skláren Kavalier, kde již po sanaci brownfieldu část dokončené haly užívá český prodejce sanitární techniky Sanitino, který převzal prostory o velikosti 5 800 m2 na konci loňského roku. V letošním roce došlo k rozšíření těchto prostor na celkových 9 300 m2. Poloautomatická hala vyniká nejnovějšími logistickými technologiemi a neobvyklým řešením se třemi patry. To umožňuje maximalizovat skladovací prostor a zefektivnit a zrychlit proces balení a expedice zboží. Celá hala aspiruje na prestižní hodnocení „Excellent“ v rámci ekologické certifikace BREEAM.