Do komplexu u brněnského letiště zamířil nový nájemce skladovacích prostor. Bude zde působit výrobce technologických řešení pro gastronomii Marmon Foodservice Manufacturing

Multimodální komplex, nabízející pronájmy skladů a hal u brněnského letiště, vítá dalšího nájemce. Budovu o rozloze 38 000 m2 nově využívá společnost Marmon Foodservice Manufacturing, přední výrobce chladících zařízení pro gastronomii se 70letou tradicí. Do strategicky umístěného a skvěle technologicky vybaveného parku přesouvá Marmon svou výrobu z Německa a kvůli Brexitu i z Velké Británie a přidává se ke zvučným jménům jako Coca Cola, Zásilkovna, Sinclair či Okay. Novou halu vybudoval stavitel průmyslových zón Panattoni.

„Jsme nadšeni vším, co nám nově vybudované prostory nabízí, včetně středoevropské polohy a okolní infrastruktury. Byl to správný krok ve správnou dobu a na správném místě. Nová budova nám umožňuje pokračovat ve zdokonalování provozu ve vztahu k trhům. Vzhledem k naší dlouholeté a úspěšné historii a celosvětovému dosahu produktů v potravinářském průmyslu lze tento projekt považovat za investici do každého z našich zákazníků a partnerů,“ řekl Evan Pantaleo, generální ředitel Marmon Foodservice Manufacturing pro oblast  EMEA. Společnost Marmon Foodservice Technologies vyrábí mimo jiné populární zařízení na tzv. postmixy.

Těší mě, že do brněnského parku, v němž dominuje logistika, vstupuje i kompletace finálního produktu, a to produktu, který důvěrně známe, alespoň tedy z dob před začátkem pandemie. Prestižní americká společnost Marmon bude v Brně kompletovat chladící zařízení pro čepování piva a nealkoholických nápojů či nejrůznější výdejníky vody. Díky vhodným připraveným prostorám jsme společnosti mohli operativně nabídnout ideální řešení i s dostatečnou kapacitou kanceláří,“ vysvětluje Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko, která zónu buduje.