Do Panattoni Parku Ostrov North přichází první nájemce haly – výrobce elektroniky Amphenol

Amphenol přesouvá svůj výrobní závod v rámci Ostrova na Karlovarsku. Investice tedy nezatíží město novou nákladní dopravou, a naopak pomůže vyvést tu stávající dále z intravilánu obce. Průmyslový park je výkladní skříní české cirkulární ekonomiky. Vznikl totiž revitalizací zdevastovaného areálu po závodu na výrobu trolejbusů Škoda Plzeň, jednoho z největších brownfieldů v Česku.

 

„Výrobu přesouváme do nových prostor, abychom mohli navýšit výrobní kapacitu a dokázali odpovědět na narůstající požadavky výroby i rostoucí objem zakázek. Naši firmu dělá to, čím je, nabídka vysoce kvalitních, ekologických výrobků, které odpovídají potřebám trhu, což nám umožňuje vytvářet dlouhodobá partnerství se zákazníky. Zároveň však naši filosofii tvoří i pevný vztah se zaměstnanci. Poskytujeme nejen možnost k vlastnímu profesnímu růstu a mzdovou jistotu i v této nelehké době, ale usilujeme o celkovou dlouhodobou spokojenost svých zaměstnanců, “říká Jiří Gerner, manažer závodu společnosti Amphenol v Ostrově.

„Jsme rádi, že zůstáváme v mikroregionu Ostrovska, které je pro nás strategickou lokací. Snažíme se plně podporovat region zaměstnáváním zdejších pracovníků, investicí do moderních technologií i podporou místních aktivit. Rozšíření naší výroby i vývoje v novém závodě je dalším z našich příspěvků pro rozvoj celého regionu Ostrova,dodává Jörg Kersten, jednatel společnosti Amphenol Tuchel Industrial GmbH v Německu.

Těší mne, že prvním nájemcem našeho průmyslového parku v Ostrově je právě výrobní firma, která zaměstnává téměř výhradně lokální občany. Projekt Panattoni Park Ostrov North tak navazuje na výrobní tradici areálu, který kdysi sloužil pro výrobu trolejbusů pro celý východní blok. Velkým přínosem pro Ostrov bude i přesun souvisejí nákladní dopravy z původního působiště v městské zástavbě do našeho areálu s rychlým napojením na obchvat Ostrova,“ uvedl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Společnost Amphenol Tuchel Industrial působí v segmentech průmyslu, automatizace, železnice, medicínské techniky, elektromobility či mobilní komunikace. V karlovarském regionu působí již téměř 20 let a patří k dlouhodobě nejstabilnějším zaměstnavatelům. V současné době dává práci téměř 200 montážním dělníkům a přes 100 administrativním a režijním pracovníkům. Vedle rozšíření produkce vytvořila firma v uplynulém roce i kompetenční centrum vývoje a vývojových projektů. Proto u ní naleznou uplatnění nejen kandidáti na pozice operátorů výroby, ale především uchazeči z technických oborů. Díky umístění uprostřed Evropy může závod plnit i úlohu distribučního centra pro výrobky celé skupiny Amphenol Industrial.