Elektrokola sprintují do Týniště nad Orlicí. Novým nájemcem haly v Panattoni parku bude český Totem Bikes

U Týniště nad Orlicí na Rychnovsku se budou vyrábět elektrokola. Do Panattoni Parku Týniště míří český výrobce Totem Bikes. Obsadí prostory o celkové velikosti 9 900 m2, přičemž 9 300 m2 bude tvořit výrobní hala a zbylých 600 m2 kanceláře. Skladovací část haly začne nájemce využívat již od září a výroba elektrokol započne na konci letošního roku.

„Letos si připomínáme deset let od našeho začátku působení v Týništi nad Orlicí, kdy jsme zahájili výstavbu první haly pro společnost Assa Abloy. Těší mě, že do nových prostor můžeme přivítat českou společnost Totem Bikes, která byla založena také před deseti lety a rychle dokázala, že elektrokola jsou skvělý dopravní prostředek pro všechny skupiny obyvatel. Věřím, že poskytnuté prostory naplno využijí pro další expanzi,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko. 

V posledních letech jsme naplno pocítili boom poptávky po elektrokolech, a proto jsme brzy začali hledat novou halu, která bude dostačující pro rozvoj naší společnosti. Panattoni Park Týniště je zcela ideální nejenom díky moderním technologiím v hale, ale také dobrou dopravní obslužností, což nám pomůže zejména v rychlejší distribuci našich produktů,“ říká Jakub Ryba, jednatel společnosti Totem Bikes.

Průmyslový park v Týništi nad Orlicí rozšiřuje společnost Panattoni od loňského podzimu, kdy na základě poptávky po volných prostorách zahájila výstavbu dvou hal o rozlohách 16 000
a 9 900 m2. Nájemcem právě dokončené poloviny první haly je dopravní a logistická společnost C.S.CARGO. Ta zde nalezla vhodné místo pro rozšíření svých služeb v oblasti e-commerce.

„Za DRFG Real Estate bych rád poznamenal, že rychlé zaplnění hal špičkovými nájemci dokládá smysluplnost naší investice do výstavby Panattoni Parku Týniště. Významnou roli z hlediska pronájmů hraje i mezinárodní certifikace hal BREEAM New Construction,“ říká Josef Šilhánek, ředitel DRFG Real Estate.

Dlouhodobý nedostatek kapacit v průmyslových zónách se potkal s rozšířením parku v Týništi podpořený exponenciálním nárůstem e-commerce sektoru nám jasně potvrdil, že rozšíření našeho parku v Týništi byl správný krok. Výstavbu dvou nových hal jsme zahájili teprve na konci loňského roku a už po květnovém ohlášení prvního nájemce máme další posilu do nových prostor. V následujících letech očekáváme, že poptávka po pronajímatelných plochách ještě poroste a bude tím pádem pro společnosti daleko složitější najít vhodné prostory,“ dodává Pavel Sovička.