Fond ARETE dokončil výstavbu haly v Rokycanech, nájemcem bude firma Raben Logistics

Třetí fond skupiny Arete zaměřující se na průmyslová a logistická aktiva v regionu střední a východní Evropy dokončil výstavbu průmyslové haly v rámci průmyslového areálu Arete Park Rokycany I. Celková hodnota developmentu je 7 milionů eur, v přepočtu zhruba 165 milionů korun. Do areálu se stěhuje společnost Raben Logistics Czech, která nabízí komplexní logistické služby na míru.

Nová hala o pronajímatelné ploše více než 6700 metrů čtverečních se může pochlubit technickými specifikacemi, které splňují nejvyšší požadavky enviromentálních certifikací. Celý park je budován s ohledem na ESG strategii skupiny Arete. Zároveň je nově dokončená hala prvním objektem v rámci portfolia fondu Arete Industrial, který je kompletně vytápěn za pomoci tepelných čerpadel.

„Náš fond posiluje podíl nových logistických a skladovacích nemovitostí v portfoliu. Jsme rádi, že se nám podařilo dokončit výstavbu nové moderní haly. Za to patří dík našemu development týmu, který v posledních měsících tvrdě pracoval a prokázal svou vysokou odbornost. Současně je Arete Park Rokycany I atraktivně umístěn přímo u dálnice D5, která je významnou dopravní tepnou spojující Prahu a Německo. Blízkost města Rokycany zároveň znamená dostatečnou základnu kvalifikované pracovní síly,“ říká Robert Ides, spoluzakladatel skupiny Arete. Po úplném dokončení nabídne průmyslový park nájemcům plochu více než 20.000 m2.

„Jako nájemce oceňujeme vysokou odbornost, kterou v uplynulých měsících prokázal development tým skupiny Arete. Vize, s níž hodlá Arete nadále spravovat nemovitost a rozvíjet danou lokalitu, byla klíčovým faktorem, proč jsme se rozhodli v Rokycanech postavit moderní překladiště, jež významně zrychlí spojení mezi střední Evropou a Německem,“ doplňuje George King, lease & facility manager ve společnosti Raben Logistics Czech.