GARBE vstupuje na slovenský trh – Garbe Green Park Piešťany

GARBE Industrial Real Estate GmbH, jedna z předních společností v oblasti developmentu průmyslových nemovitostí v Německu a Nizozemsku, vstupuje na slovenský trh s akvizicí pozemků s územním rozhodnutím o rozloze 70 000 m2.
Na pozemcích jsou plánovány k pronájmu dvě budovy o velikosti 18.000 a 8.000 m2.
Nový Garbe Green Park Piešťany bude realizován v souladu s nejvyššími evropskými požadavky na
udržitelnost. Obě budovy budou vybaveny fotovoltaickými panely a tepelnými čerpadly, která zajistí minimální uhlíkovou stopu při provozu. Cirkulární využívání vody a vlastní zdroj podporuje efektivní hospodaření s vodou a její recyklaci. Provozní náklady v parku tak budou minimální.
„Ochrana životního prostředí a nejvyšší kvalita našich nemovitostí je velmi důležitá.
Chceme spolupracovat se společnostmi, které sdílejí stejné hodnoty. Jako německý rodinný podnik, se řídíme nejvyššími evropskými standardy udržitelného rozvoje. Ty jsou přizpůsobeny místním potřebám logistických a výrobních společností a poskytuje jim ideální průmyslové prostory,“ řekl Martin Polák, generální ředitel společnosti Garbe pro střední a východní Evropu.
Martin Stratov, který je zodpovědný za obchodní aktivity společnosti Garbe v České republice a
Slovensku, dodal: „Jsem rád, že naše expanze pokračuje a že jsme vstoupili na slovenský trh. Nový pozemek má územní rozhodnutí a již jsme požádali o stavební povolení. Jeho obdržení očekáváme v následujících měsících a jsme přesvědčeni, že naši zákazníci ocení možnost okamžitého zahájení výstavby. Jsme také přesvědčeni, že lokalita, kterou jsme pečlivě vybrali, nabídne řadu obchodních výhod.“
Garbe Green Park Piešťany se nachází 300 metrů od dálničního sjezdu na Piešťany, 80 kilometrů od Bratislavy a 110 kilometrů od Žiliny. To zajišťuje snadný přístup k dalším trhům ve střední a východní Evropě i mimo ni. Přímo u parku se nachází zastávka autobusu městské hromadné dopravy.
Nabízené nemovitosti lze využít jako skladovací, logistické nebo výrobní prostory formou pronájmu.