Gebrüder Weiss posílí svoji pozici na Hedvábné stezce

Gebrüder Weiss přebírá s účinností od 1. ledna 2022 společnost 3S Transport & Logistics se sídlem v Istanbulu. Turecká spediční společnost se specializuje na sběrnou službu mezi Tureckem a jeho klíčovým obchodním partnerem Německem. Zaměstnanci 3S Transport & Logistics přechází od prvního ledna pod hlavičku Gebrüder Weiss Turkey. „Gebrüder Weiss Turecko tímto krokem zdvojnásobuje svůj objem přepravy a staví se do pozice špičkového hráče pro spojení s Německem, Rakouskem, Českou republikou a Švýcarskem,“ uvádí Harald Prohaska, ředitel společnosti Gebrüder Weiss ČR.

„3S Transport & Logistics je na tureckém dopravním trhu respektovaným poskytovatelem logistických služeb s dlouholetou zkušeností. Začleněním společnosti do naší organizace posílíme pozici naší pobočky v Istanbulu jako strategického bodu, který spojuje Evropu s Asií novou Hedvábnou stezkou,“ vysvětluje Thomas Moser, ředitel a regionální manažer pro oblast Černého moře/CIS společnosti Gebrüder Weiss.

„Naši zákazníci získají přístup k mnohem širšímu spektru služeb, pro naše zaměstnance znamená tento krok novou perspektivu do budoucna,“ říkají Ilhami Seval a Sehel Zenbil, dva bývalí generální ředitelé společnosti 3S Transport & Logistics. Oba pomohou společnosti Gebrüder Weiss Turkey v procesu integrace jako konzultanti. Do struktury Gebrüder Weiss přechází také provozní místo 3S Transport & Logistics v oblasti Düsseldorfu se sedmi zaměstnanci.

Společnost Gebrüder Weiss působí v Turecku od roku 2012 a v současné době má své pobočky v Istanbulu a Izmiru. Mezi její hlavní činnosti patří sběrná služba, celovozové a přikládkové služby a služby letecké a námořní přepravy. Istanbul je pro Gebrüder Weiss klíčovým místem, bránou spojující Evropu s Asií.  Tento důležitý dopravní uzel zajišťuje přímé spojení s koridory nové Hedvábné stezky.

 

zdroj: Gebrüder Weiss