Geis CZ: Pomoc Potravinové bance

Společnost Geis CZ zdarma zapůjčila Potravinové bance Hradec Králové část svých skladových prostor v Kladské ulici. „Zápůjčka je do konce ledna 2022, přičemž veškeré provozní náklady, například na energie v objektu, uhradíme jako dar,“ říká Kristýna Copková, marketingová manažerka Geis CZ.

Kristýna Copková, marketingová manažerka Geis CZ

O tom, jak moc jsou potřebné Potravinové banky, se společnost přesvědčila v časech covidu. Pandemie, uzavření nebo výrazné omezení mnoha odvětví a přechod škol na distanční výuku způsobil mnoha lidem výrazný propad příjmů. Potravinovým bankám tak přibylo klientů – především z řad rodičů samoživitelů, rodin s dětmi v hmotné nouzi, seniorů, lidí bez domova. Potravinová banka Hradec Králové jen v jarním lockdownu od února do května letošního roku rozdala 91 154 kg potravin pro lidi v nouzi v Královéhradeckém kraji. Oproti stejnému období roku 2020, kdy se rozdalo 52 269 kg, toto množství vzrostlo o 79 %. Na tom je vidět obrovská potřeba potravinové pomoci v dnešní době.

Naštěstí nám přibývá i dárců. Tradiční listopadová Sbírka potravin je rok od roku úspěšnější. Stále větší dary dostáváme i od obchodních řetězců. Právě nyní jsme například obdrželi čerstvé potraviny z projektu Milion porcí od Alberta v rozsahu 30 tun nových potravin. Stejně tak nám pomáhají obchody Tesco nebo Makro“, říká Mgr. Václav Pitucha z Potravinové banky Hradec Králové.

„Už dnes víme, že díky těmto velkým darům projde do konce ledna 2022 naší Potravinovou bankou více zboží, než jsme schopni zvládnout s naším dosavadním skladem. Pro nás a naše klienty je to skvělá zpráva, ale postavilo nás to před nutnost najít nové skladovací prostory. Ty navíc musí mít odpovídající parametry, protože v nich ukládáme potraviny,“ vysvětluje Václav Pitucha a pochvalně dodává: „Proto nás opravdu potěšila nabídka společnosti Geis CZ, která navíc byla okamžitá. Dohodli jsem se v podstatě v řádu hodin.“

„Bylo to to nejmenší, co jsme mohli udělat. Je zcela evidentní, že po krátkém letním nadechnutí nám problémy s covidem hrozí znovu, navíc ještě ,okořeněné‘ výrazným zdražováním potravin, energií a dalších životně nezbytných věcí. Lze tedy očekávat, že Potravinové banky budou mít opět více klientů. Jedná se o velmi cennou službu, která pomůže lidem, kteří to nemají v životě snadné,“ dodává Kristýna Copková ze společnosti Geis CZ.

Foto: Geis CZ s.r.o.