Geis SK: pronájem nového skladu ve VGP Parku Bratislava – Triblavina

Stejně jako celá skupina Geis, tak i Geis SK stále posiluje a roste. Proto se stávající slovenská pobočka bude na konci roku stěhovat ze Sence do nových prostor v logistickém VGP Parku Bratislava. Nachází se v oblasti Triblavina, jen pár minut od Bratislavy.


VGP Park Bratislava v oblasti Triblavina

„Díky dynamickému růstu jsme potřebovali najít větší a vhodnější prostory pro naši pobočku v bratislavském regionu. Naším požadavkem byl moderní cross-dockový terminál v kombinaci se skladovou halou v blízkosti Bratislavy a zároveň u dálnice D1,“ uvedl Daniel Knaisl, jednatel skupiny Geis pro CZ, SK a PL.

VGP Park Bratislava představuje svou strategickou polohou významný logistický projekt, který podpoří segment domácího i zahraničního obchodu a logistiky. „Park, který realizuje VGP, přesně splňuje všechny naše požadavky,“ doplnil Knaisl.

Při výstavbě parku byl kladen důraz na trvalou udržitelnost, to dokládá nejen certifikát BREEAM, ale také již zaintegrované prvky trvalé udržitelnosti a environmentální zodpovědnosti – například střechy hal jsou připravené na instalaci fotovoltaických systémů, na vyhrazených parkovacích místech je možno nabíjet elektromobily, pro dojíždějící na kolech je k dispozici kolárna.

Při výstavbě nových prostor byl kladen důraz na efektivnost s ohledem na plánovaný počet nákladních automobilů odbavovaných v jeden okamžik.

V první fázi bude Geis využívat 8 000 m² vnitřní plochy, k tomu odpovídající venkovní plochy a odstavné plochy. S ohledem na plánovaný počet mnoha desítek nákladních automobilů odbavovaných v jeden okamžik jsou nové prostory výrazně efektivnější než ty stávající v Senci. Odbavení jednotlivých nákladních automobilů bude probíhat i přes rampu (délka 132 m). „V nové pobočce budeme nabízet logistické služby, které lze využívat samostatně, nebo v kombinacích, přesně podle potřeb našich zákazníků – od jednoduchého přepravního řešení až po speciální přepravní nebo skladové logistické projekty. Samozřejmostí jsou doplňkové služby, jako například cross-docking, celní a konsignační sklady, zásobování výroby, montáž dílů, logistika zpětných toků, etiketovaní a přebalování, nákup a zásobování obalovým materiálem, zámořské balení a podobně,“ říká Tomáš Čanaky, ředitel pobočky.