GLP Park Brno Holubice je téměř pronajatý: novým klientem je FAST ČR

Průmyslová zóna GLP Park Brno Holubice je již z 80 % pronajata, zbývá posledních 14 000 m2. Nově smlouvu o pronájmu podepsala společnost FAST ČR, která je jedním z největších tuzemských distributorů elektroniky a domácích elektrospotřebičů. Holubický areál bude využívat pro distribuci zboží v Čechách a na Moravě a poskytování servisu elektroniky.

 

FAST ČR se tak připojuje k firmám Zásilkovna, fischer automotive systems a ROHLIG SUUS Logistics, které podepsaly smlouvu o pronájmu v minulých měsících.

„Holubický park jsme si vybrali kvůli jeho ideální poloze, která nám pomůže s expanzí na Moravě. Přesvědčilo nás i velmi transparentní a korektní jednání managementu GLP,“ řekl Petr Kouba, finanční ředitel FAST ČR.

„Do areálu by se měly firmy nastěhovat v příštím roce a následně vytvořit desítky až stovky pracovních míst. Z celkových 70 000 m² zbývá k pronájmu posledních 14 000 m2. Jednáme s několika zájemci a předpokládáme, že do konce roku bude celý areál pronajatý,“ říká Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Holubický park je koncipován jako multifunkční s možností přizpůsobit prostory na míru jednotlivým firmám. Všechny etapy výstavby by měly být dokončeny v průběhu roku 2023.

Sázka na udržitelnost a nízké provozní náklady se vyplácí

Rychlé pronajmutí celé obchodní zóny potvrzuje, že sázka na kvalitu a udržitelnost se vyplácí. Holubický areál je totiž pojatý jako nízkoenergetický, šetrný k životnímu prostředí a okolním obcím.

„V areálu budou využita tepelná čerpadla, budovy jsou výborně tepelně zaizolované. Střechy osadíme fotovoltaickými panely, které tak významně přispějí ke snížení provozních nákladů budov,“ vysvětluje strategii udržitelnosti Aleš Růžička, jednatel a technický ředitel GLP.

Areál bude splývat s okolním prostředím a parková úprava poslouží pro odpočinek zaměstnanců. Společnost GLP usiluje o to, aby firmou budované projekty prospívaly svému okolí a zlepšovaly infrastrukturu okolních obcí. Proto firma pomáhá obci Holubice zvýšit kapacitu vodovodního řadu a podílí se na modernizaci čistírny odpadních vod. Ve výstavbě je také biokoridor z ovocných stromů a v plánu je spolupráce s obcí na dalších projektech.

Kdo je kdo v GLP Parku Brno Holubice

V holubickém areálu budou sídlit významné firmy, které v průběhu příštího roku nabídnou desítky a časem možná i stovky pracovních míst. „Konkrétní počet a typ pracovních míst se bude odvíjet od aktuálních potřeb našich klientů, kteří si prostory pronajímají,“ uzavírá Jan Palek, ředitel společnosti GLP pro Českou republiku a Slovensko.

Kromě zmiňované společnosti FAST ČR bude v areálu působit logisticko-technologická společnost Zásilkovna, patřící do holdingu Packeta, která bude v areálu provozovat distribuční centrum, ve kterém do budoucna zvažuje využít i nové technologie. Firma je známá svými inovacemi a důrazem na ekologii a ochranu životního prostředí.

Společnost fischer automotive systems bude v Holubicích kompletovat komponenty pro vybavení interiérů vozidel, například ventilační mřížky, výdechy klimatizace, odkládací přihrádky a další zařízení zajišťující pořádek a pohodlí ve vozidle.

Firma ROHLIG SUUS Logistics vybuduje moderní logistické centrum, které rozšíří stávající pobočky v Praze a Ostravě.

V úvodu zmiňovaná společnost FAST ČR plánuje z areálu distribuovat zboží v Čechách a na Moravě a poskytovat servis elektroniky.

Technické specifikace GLP Park Brno Holubice


Celková plocha              70 000 m2

Kanceláře                        od 160 m2

Nosnost podlahy           6 t/m2

Čistá výška                      6–12 m

Počet park. míst             311

Parkování HVG 7

Elektrické Drive-in         1 na 5000 m2

Počet doků                     1 na 850 m2

Certifikace                      BREEAM Excellent
Dostupnost                     Q4 2022