GLS posiluje svoji přepravní síť. Nové depo v Dobříči u Prahy zvýší přepravní kapacitu v regionu Prahy a Středních Čech o 30 %

Mezinárodní balíkový přepravce GLS se připravuje na nadcházející vánoční sezonu a posiluje svoji přepravní síť na jihozápadním okraji Prahy. Nové depo v Dobříči posílí kapacity v tomto regionu až o 30 %. Doručovací trasy se zkrátí přibližně o 15 %. Přepravce v Česku provozuje již 27 dep a do konce roku 2021 plánuje otevření minimálně jednoho dalšího.

Doručovací trasy se zkrátí o 15 %

Přepravní společnost GLS otevřela nové depo na jihozápadě české metropole. Již 27. depo GLS v České republice vzniklo adaptací existujícího areálu a nezabírá tak cennou ornou půdu. Otevřením depa v Dobříči získává GLS další přepravní uzel balíkové logistiky na západě Prahy, který bude obsluhovat městskou část Praha 5 a okres Praha-západ. Díky novému logistickému areálu se kapacita sítě v regionu zvýší o 30 %. Jejím posílením se navíc zkrátí doručovací trasy i časy až o 15 %.

„Přepravní objemy GLS v České republice neustále rostou. Aktuálně provozujeme již 27 dep a průběžně připravujeme otevírání dalších tak, abychom maximálně zkracovali nájezdy aut na tzv. poslední míli a šetřili životní prostředí. Díky depu v Dobříči nejen významně posílíme naši přepravní síť v regionu, ale dojde také k podstatnému zjednodušení doručovacích tras a našim zákazníkům tak budeme moci zásilky doručit v avizovaném čase ještě spolehlivěji,” vysvětluje Pavel Včela, ředitel GLS Česká republika.