HSF System staví pro německého developera Garbe v Česku i na Slovensku

Stavební skupina HSF System realizuje generální dodávky staveb pro německou developerskou společnost GARBE Industrial Real Estate v České republice i na Slovensku. Průmyslové objekty mají celkovou výměru přibližně 56 000 m2.

Německá developerská společnost GARBE Industrial Real Estate, která působí na evropském trhu již 25 let, rozvíjí své aktivity také v České republice a na Slovensku. Na českém trhu realizuje například Garbe Park Chomutov, na Slovensku je developerem u projektu Green Park Piešťany.

„Těší nás, že pro výstavbu skladových a průmyslových objektů v obou lokalitách si přední evropský developer vybral naši stavební skupinu HSF System. Námi realizovaná výstavba má celkovou výměru 56 000 m2,“ popisuje Jan Vitvar, manažer pro klíčové zákazníky a člen představenstva společnosti HSF System.

Garbe Park Chomutov nabídne po dokončení celkovou plochu asi 30 000 m2. Nájemcem bude německá firma Fielmann, která zde otevře vysoce automatizované výrobní a zásobovací centrum. Moderní průmyslové prostory vyrostou nedaleko centra města Chomutova s výbornou dopravní dostupností a napojením na dálniční i železniční síť.

V Green Parku Piešťany byla nedávno dokončena výstavba prvního objektu o výměře 8 000 m2. Zároveň začaly stavební práce na realizaci druhé udržitelné haly o rozloze 18 000 m2.

Vlastný zdroj vody, rekuperačné jednotky na vykurovania, prípadne dochladenie aj skladových priestorov alebo fotovoltaický lokálny zdroj sú všetko riešeniami aplikovanými v tomto parku už od zahájenia jeho výstavby v októbri 2021, kedy sa začala výstavba prvého a teraz už plne obsadeného objektu,“ dodává Tomáš Kosa, jednatel společnosti HSF System SK a místopředseda představenstva společnosti HSF System. 

Piešťanský průmyslový areál se nachází jen 300 metrů od dálničního sjezdu. Vzdálenost do Bratislavy je pouze 80 km, do Žiliny pak 110 km. Jednoduché spojení s dalšími trhy nejen ve střední Evropě je velkou výhodou této lokality.

„U všech projektů v Česku i na Slovensku se snažíme následovat celosvětový trend výstavby ekologických a ekonomicky úsporných provozů. Naše objekty budou mít, mimo jiná úsporná řešení, například fotovoltaiku, používání dešťové vody na toaletách nebo budou vybavené tepelnými čerpadly,“ uvádí Martin Stratov, ředitel pro rozvoj obchodu GARBE v České republice a na Slovensku.

Generální dodávky pro GARBE Industrial Real Estate v Chomutově a na Slovensku v Piešťanech mají na starosti stavební společnosti HSF System a HSF System SK.