Komplex chytrých továren KION Group u Stříbra se rozšíří o distribuční centrum Urban Transporte

Stříbrsko a Kostelecko se stávají světovým centrem manipulační techniky. Po závodu na výrobu vysokozdvižných vozíků Linde a závodu na výrobu vysokozdvižných vozíků Still a hale výrobce dopravníkových systémů Dematic roste v Panattoni Parku Stříbro čtvrtá budova koncernu KION Group. Nové distribuční centrum pro společnost Urban Transporte, buduje stavitel průmyslových zón Panattoni. Část nové haly (celková velikost budovy: 9 500 m2) bude sloužit k expedici manipulační techniky z výrobních závodů u Stříbra a zároveň jako logistický uzel pro produkty z ostatních závodů vyrábějících pro střední a východní Evropu. Hodnota projektu bude více než 250 mil. Kč (9,6 mil. EUR) a vytvoří přes 30 nových pracovních míst.

„Rozvoj společnosti Kion Group v Panattoni Parku Stříbro jasně potvrzuje, že firmy potřebují mít co nejblíže u sebe nejen vývoj a výrobu, ale také logistiku svých materiálů a hotových výrobků. Minimalizují tím dopad na životní prostředí eliminací CO2 stopy při dopravě,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Společnost KION Group uvedla do provozu svou první halu v Panattoni Parku Stříbro na začátku roku 2016. Následovala výstavba další budovy, v níž se vyrábí vysokozdvižné vozíky Still v roce 2017 a v roce 2020 hala číslo tři. V souladu s dlouhodobou strategií Panattoni Go Earthwise všechny budovy obdržely vysoké hodnocení v rámci prestižní ekologické certifikace BREEAM New Construction podle nejnovějších standardů a ani poslední čtvrtá budova nebude výjimkou.

KION Group však není jedinou společností, která nyní v Panattoni Parku Stříbro expanduje – svůj závod tam zároveň rozšiřuje jeden ze stávajících výrobců automobilových komponent. Nová část budovy vyniká inovativními technologiemi i minimálním dopadem na životní prostředí. Investice přesahující 600 milionů korun potvrzuje, že ekonomika se vrací k růstu a že Plzeňský kraj zůstává atraktivní destinací pro rozvoj moderního podnikání.