Kurýři GLS již po jedenácté bezplatně přepraví dárky do dětských domovů

Balíkový přepravce GLS se již po jedenácté zapojuje do tradičního projektu Daruj hračku, v rámci kterého zcela zdarma přepraví dárky pro děti z dětských domovů a ústavů sociální péče. V minulém roce kurýři rozvezli 3 899 dětských přání v hodnotě 7,27 miliónů Kč. Zájemci si mohu do 14. prosince vybírat ke splnění některé z vánočních přání v online aplikaci Daruj hračku.

Projekt Daruj hračku letos slaví čtvrt století. Od roku 1997 jej organizují zdravotně znevýhodnění manažeři ze společnosti Tango Havlíčkův Brod, v. o. s. Od té doby splnili na 109 tisíc přání pro více než 54 tisíc dětí ze 160 zařízení napříč celou Českou republikou. Dárci mohou i letos věnovat vánoční dárky konkrétním dětem podle jejich malovaných přání. Těch se tento rok sešlo celkem 4276 a pochází od více než dvou tisíc dětí ze 71 dětských domovů.

GLS dárky rozveze zcela zdarma

Předvánoční období je pro kurýrní společnosti vůbec nejrušnějším obdobím v roce, i tak se kurýři GLS již tradičně zapojují do projektu Daruj hračku a zcela zdarma rozvážejí tisíce vánočních dárků, které odesílají dárci z celé republiky. „Je pro nás ctí být dlouholetým partnerem tak skvělého projektu. Již několik let si dárce může přímo v databázi dětských přání zajistit jedním kliknutím bezplatnou přepravu s GLS. Všem dárcům se snažíme maximálně zjednodušit jejich šlechetné činy, proto je možné posílat dary i z naší široké sítě výdejních míst GLS ParcelShop,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.