Logistické centrum České pošty v Mošnově navštívil premiér Petr Fiala

V pondělí 13. února navštívil areál multimodálního logistického centra v Mošnově premiér České republiky Petr Fiala. Ten si prohlédl také nejmodernější logistické centrum České pošty, po kterém jej provedl ředitel logistiky České pošty Oldřich Vytiska. Premiéra Fialu během návštěvy seznámil s jejím provozem a také s budoucími plány rozvoje HUBu.

„Díky přesunu logistického centra do mošnovského parku se České poště podaří zmodernizovat a zefektivnit svůj provoz. Výhodné je bezesporu napojení na kamionovou, železniční i leteckou dopravu. Je dobře, že se Česká pošta pro přesun rozhodla i kvůli tomu, že to přinese do Moravskoslezského kraje i nová pracovní místa,“ řekl předseda vlády Petr Fiala.

„Česká pošta sleduje současné trendy, chce být i nadále konkurenceschopná, a proto modernizuje také svou logistickou síť. V mošnovském areálu se podařilo vytvořit multimodální HUB, díky kterému bude Česká pošta moci využít jak dálniční, tak i železniční nebo leteckou přepravu, která posílí náš mezinárodní obchod,“ uvedl Oldřich Vytiska, ředitel logistiky České pošty a dodal: „Díky tomuto jedinečnému spojení posílila unikátní logistická síť Pošty na nejmodernější úroveň, na níž chceme v budoucnu stavět.“

Začátkem února začalo postupné stěhování třídění balíků 4 vybraných dep do nově vybudované logistické haly v Mošnově. Přesun zpracování balíkových zásilek se týká Přerova, Vsetína, Nového Jičína a Frýdku-Místku. Už teď má ale Česká pošta v plánu další kroky k plnému využití nového logistického centra. Od prvního března by zde mělo probíhat balíkové doručování z Novojičínska, od května i z Frýdeckomístecka. Zároveň do mošnovského HUBu nastoupí od 1. března i 27 zaměstnanců z Nového Jičína.

„Za přestěhováním stojí zejména snaha o optimalizaci logistických toků, snížení provozních nákladů, zpřehlednění a zjednodušení logistické sítě v severomoravském regionu a zlepšení pracovních podmínek pro naše zaměstnance,“ říká Patrik Strnadel, ředitel regionu Morava a dodává: „Jsem rád, že od 1. března k nám do Mošnova nastoupí zkušení pracovníci z Nového Jičína, kteří budou i nadále pokračovat na svých stávajících pozicích.“

Společně s novými zaměstnanci se do mošnovské haly odstěhuje i vybavení. Konkrétně se jedná o válečkovou dráhu, počítače apod. Postupně bude docházet k přesunům i dalších provozů a zpracování balíkových zásilek pro další depa.

„Naše hlavní plány na rok 2023 jsou zejména akvizice nových zákazníků, výstavba balíkového třídícího stroje a rozvíjení spolupráce s letištěm Leoše Janáčka i kontejnerovým terminálem zde v Mošnově,“ doplňuje Pavol Ježík, vedoucí DSPU Mošnov.

 

Zdroj: Česká Pošta