Logistické firmy věří parku P3 Lovosice – volné prostory zaplní FM Česká, Impulse Logistics a Ecologistics

Průmyslový park P3 Lovosice plně obsadily logistické společnosti. Po FM Česká, která původní pronájem 30.000 m2 prodloužila a zdvojnásobila, se do lovosického průmyslového parku stěhují  Impulse Logistics s pronájmem 8.000 metrů čtverečních, a Ecologistics, která pro své zázemí nově využije 22.000 m2. Park u dálnice D8 s vynikajícím dopravním spojením směrem do Německa je tak nyní plně obsazen. Do budoucna se ještě počítá s výstavbou dvou hal.

Logistika a eCommerce patří k odvětvím, jejichž role byla během pandemie nedocenitelná. Internetové nákupy budou nyní pohodlnější i díky společnosti Ecologistic, která bude z parku P3 Lovosice zajišťovat distribuci objednávek u hlavních globálních eCommerce hubů, jako jsou Amazon, Aliexpress nebo Wish. „Pro P3 Lovosice jsme se rozhodli díky kombinaci aktuálně dostupných skladových prostor a skvělého dálničního napojení na středoevropské trhy. Park je proto optimální pro eCommerce využití,“ říká Roman Havelka, Operations Director společnosti Ecologistics.

„Lovosice sice dlouho nepatřily k lokalitám se silným skladovým nebo logistickým zázemím, ale v P3 jsme jí věřili, a to zejména díky napojení na dálniční síť a blízkosti k německému trhu. Plně obsazený park je nyní důkazem toho, že nabídka špičkových průmyslových prostor si své nájemce najde,“  dodává Ondřej Titz, Development Manager ve společnosti P3.

Dlouhodobým nájemcem v parku P3 Lovosice je logistická společnost FM Česká, která pronájem svých dosavadních prostor o rozloze 30.000 m2 zdvojnásobila. Z parku nyní zajišťuje distribuci skladových zásob a zboží pro oblíbený švýcarský hobbymarket. FM přitom skladové prostory P3 využívá i v jiných tuzemských i zahraničních lokalitách – v České republice se jedná například o park P3 Prague D11.

Skupinu logistických společností v P3 Lovosice pomyslně uzavírá Impulse Logistics, která bude z parku zajišťovat skladování a distribuci obalových materiálů. Pro distribuci těchto kartonových a papírových obalů bezezbytku využije 8.000 m2 pronajaté skladové plochy.

V plánu lovosického parku jsou ještě dvě budovy vhodné pro logistiku či lehkou výrobu o společné rozloze přes 27.000 m2. Developer je pravděpodobně postaví zájemcům na míru.

Pronájem pro Ecologistics zajišťovala společnost reLokatio.