MEDICA WATCH od CRA sleduje v Havířově uskladnění vakcín proti COVID-19

Praha, 27. 5. 2021 – České Radiokomunikace (CRA) poskytují službu MEDICA WATCH Očkovacímu centru v Havířově. Systém postavený na technologii internetu věcí sleduje a vyhodnocuje podmínky v chladicích zařízeních, ve kterých se skladují vakcíny společností Pfizer/Biontech a Moderna pro očkování proti COVID-19. Vakcíny jsou tak bezpečně uchovávány.

Řešení MEDICA WATCH je určeno pro měření teplot v místnostech a chladicích zařízeních, kde se skladují léky. Jde o bezdrátový teploměr (čidlo) s externími teplotními sondami. Snímané teploty (data) se přenášejí sítí CRA LoRaWAN do aplikace od firmy Tanix, ve které probíhá jejich zpracování, vyhodnocení a následně tvorba grafů, přehledů, logů a reportů. V aplikaci  je tak možné kontrolovat a následně dokladovat dodržení předepsaných skladovacích podmínek pro léčiva a nebo nechat  zasílat informace o nestandardním  stavu odpovědným osobám. Kalibrované teplotní sondy zaznamenávají teploty v rozmezí -55°C až +125°C (z toho v rozsahu -10°C až + 85°C s přesností ±0.5°C).

„Snažili jsme se v Havířově udělat moderní a co nejvíce automatizované očkovací centrum,“ říká Jakub Unucka, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje. „Používáme QR kódy i a automatizované řešení dohledu nad skladováním vakcín. Chceme využít maximální kapacitu centra při zachování komfortu pro očkované a co největší bezpečnosti,“ dodává Jakub Unucka.

Hlavní výhodou řešení CRA MEDICA WATCH je nejen, že odpovídá plně požadavkům SÚKL, ale i dlouhá výdrž baterií a nízká cena celého řešení (výdrž minimálně 2 roky při standardním provozu). Další technickou výhodou řešení je dostupnost signálu uvnitř budov a pod povrchem – tzv. deep indoor (sklepy, podzemní chodby, místnosti). CRA mohou zajistit pokrytí LoRaWAN sítě v místech s problematickým signálem.

Toto řešení je vhodné pro nemocnice, ordinace a všechna zdravotnická a další zařízení, kde je nutné nepřetržitě sledovat skladovací podmínky léčiv, vzorků a dalších prostředků.

Zdroj: Feedit

Kontakt

reLokatio s.r.o.
Václavské náměstí 2132/47
Nové Město
110 00 Praha 1
IČ: 04635001