Největší transakci za první čtvrtletí 2021 uzavřela Panattoni se společností Tchibo

29. dubna 2021 – Největší transakci na trhu průmyslových nemovitostí, dle zprávy IRF (Industrial Research Forum), v prvním čtvrtletí roku 2021 uzavřela Panattoni se společností Tchibo pro její distribuční centrum v Chebu. Obě strany se dohodly na expanzi stávající haly v industriální zóně Panattoni Park Cheb na celkových 102 200 m2. Toto rozšíření prostor spolu s prodloužením nájmu se stalo historicky druhou největší transakcí svého druhu na území České republiky. Zařadila se tak v pomyslném žebříčku na druhé místo za distribuční centrum Amazonu v Panattoni Park Prague Airport u středočeské Dobrovíze. Moderní halu financuje a chebskou industriální zónu vlastní investor Accolade.

„Tchibo se stalo symbolem průmyslového boomu a ekonomického růstu v Chebu, který začíná naplno využívat své geografické polohy jako druhé brány do Německa po Plzeňském kraji. Jasně to potvrzuje nejenom rostoucí atraktivitu regionu, ale také setrvalý růst segmentu e-commerce. Unikátní na tomto rozsáhlém projektu je i fakt, že celá budova má jediného nájemce,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„Tchibo a Cheb k sobě patří a já jsem nesmírně rád, že se náš nájemce v této lokalitě neustále rozvíjí a pomáhá tak celému Karlovarskému kraji v přeměně z uhelného regionu na region s moderní ekonomikou. Tchibo je ve svém segmentu lídrem udržitelného rozvoje jak ze stránky byznysu, tak v odpovědném chování vůči světu kolem nás. Proto mě těší, že hala po dokončení expanze bude vzorem moderní infrastruktury pro podnikání. Přeci jen je nutné si uvědomit, že právě moderní segmenty jako logistika a e-commerce mohou přispět k modernizaci byznysu nejen v kraji, ale také v celé střední Evropě,“ komentuje Milan Kratina, CEO Accolade.