Největším nájemcem ve štětínském parku společnosti Accolade se stává AUTODOC

Accolade dosáhl dalšího významného milníku.  Začala výstavba poslední haly největšího polského průmyslového parku, do kterého Accolade investoval. Plně pronajatý park Štětín s plochou dosahující 229 000 m2, je jedním z největších moderních průmyslových parků v Polsku. Kompletní dokončení je plánováno na začátek roku 2022. Společnost AUTODOC Logistics, polská pobočka mezinárodní skupiny AUTODOC, jednoho z předních online prodejců automobilových náhradních dílů, od samého počátku roste a úspěšně se rozvíjí společně s Accolade a štětínským parkem. S čtvrtou halou a celkovou pronajatou plochou 74 100 m2 je aktuálně AUTODOC jedním z největších nájemců v celé polské části Accolade portfolia.

AUTODOC je přední internetový prodejce autodílů v Evropě se sídlem v Berlíně. Díky své úspěšné expanzi působí AUTODOC kromě Německa už ve 26 evropských zemích. AUTODOC se  na své zákazníky soustředí především prostřednictvím aktivit na sociálních sítích, technické podpory v rodných jazycích zemí, ve kterých působí, a sortimentu přizpůsobujícího se aktuální poptávce. Ve štětínském parku si AUTODOC pronajímá čtyři haly o celkové ploše 74 100 m2, kde zaměstnává téměř 2000 lidí, což společnost řadí mezi významné zaměstnavatele v regionu.

„Vždy nás těší, když vidíme, jak naši nájemci rostou společně s námi. AUTODOC je toho skvělým příkladem, úspěšně roste a expanduje na další trhy s jistotou moderního průmyslového zázemí ve štětínském parku. Jak lépe dokončit park než smlouvou na desetiletý pronájem na více než 40 000 m2 GLA?“ poznamenává Michał Białas, ředitel Accolade Polsko.

„Je skvělé, že pro svůj dynamický růst získáme dalších 40 000 m2. Větší prostor znamená větší flexibilitu, vyšší rychlost a větší blízkost k našim zákazníkům v Evropě,“ komentuje situaci Christian Gisy, spolumajitel společnosti AUTODOC.

„Pokud jde o moderní infrastrukturu pro podnikání ve štětínském regionu,    s investicemi ve výší téměř 190 milionů eur za posledních pět let jsme jedním z největších investorů. Chceme být dlouhodobým partnerem města a celého regionu. Díky našim investicím do chytrých a ekologických průmyslových budov, které nahradily bývalou válečnou továrnu na výrobu leteckých motorů Junkers, a vdechly oblasti nový život, jsme do regionu přivedli mnoho světových značek a společně s nimi jsme přispěli k vytvoření 4000 nových pracovních míst. Naším cílem je podporovat další rozvoj směrem k modernosti a udržitelnosti ve štětínském regionu a být zodpovědným členem komunity,“ doplňuje Milan Kratina, CEO Accolade.

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastní síť 39 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí. Za již téměř deset vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze 2,5 mil. m² v hodnotě 1,7 mld. EUR. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů. V roce 2020 dosáhl jejich podíl v našem portfoliu na 38 %. Celková plocha obnovených lokalit je cca 983 225 m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany. Dynamický růst a udržitelný rozvoj jsou pro Accolade prioritou. I díky tomu se skupina v roce 2019 stala nejrychleji rostoucí firmou v České republice dle prestižního žebříčku Financial Times. Za investice do nových environmentálních řešení v oboru průmyslových nemovitostí byla společnost v roce 2020 oceněna certifikací udržitelnosti BREEAM úrovně „Outstanding“. Budova v revitalizovaném areálu chebských strojíren se tak s rekordním skóre stala nejekologičtější industriální budovou na světě. Do budoucna plánuje Accolade vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením, který bude sloužit jako centrum výzkumu a vývoje, kde budou působit ty největší kapacity z oboru. Skupina dlouhodobě podporuje dobročinné projekty a organizace. Vedle podpory hendikepovaným investuje do kultury, sportu, vědy i vzdělání. V lokalitách, kde působí, spolupracuje s městskými samosprávami a podporuje občanskou vybavenost a místní rozvoj. Cílem Accolade je být odpovědným partnerem, dobrým sousedem a celkově vytvářet z regionů, kde skupina působí, lepší místo pro život. Accolade klade důraz také na vytváření vhodných pracovních podmínek, podporu rovných příležitostí a zaměstnance motivuje a podporuje v osobním rozvoji.