Nové distribuční centrum Zásilkovny – plzeňský Arete Park

Nové logistické centrum, které se nachází v areálu ARETE PARK Plzeň, Borská pole, otevřela společnost Zásilkovna.

Investorem průmyslového parku je investiční skupina ARETE, konkrétně její třetí fond ARETE INDUSTRIAL zaměřený na průmyslová a logistická aktiva v regionu střední a východní Evropy.

Logistické centrum bude Zásilkovně sloužit k obsluze Plzeňského kraje. Plocha objektu je přes 4 000 m2 s možností dalšího rozšíření. ARETE PARK Plzeň, Borská pole je projektem revitalizující brownfield (bývalý masokombinát), v němž se spojuje jak jeho rekonstrukce, tak nový development.

„Jako nájemce pozitivně vnímáme zasazení celého projektu ARETE PARK Plzeň do průmyslové zóny Borská pole. Důležité je taktéž výborné napojení parku na dálnici D5. Za Zásilkovnu bychom rádi poděkovali skupině ARETE za vysokou odbornost celého týmu a vizi, s níž chce nemovitost i lokalitu nadále rozvíjet. Projekt pomůže mimo jiné také růstu ekonomiky Plzeňského kraje,“ uvedl Zdeněk Prchlík, managing director Zásilkovny.

„Velice nás těší, že si Zásilkovna zvolila spolupráci právě s námi v rámci ARETE PARKU Plzeň, Borská pole. Jedná se o průmyslový park s jedinečnou centrální lokalitou v Plzeňském regionu. Díky vysoké odbornosti celého development týmu jsme zvládli nastartovat projekt během velice krátkého časového rámce. Pronajmutí prostoru tak silnému nájemci, jakým je právě Zásilkovna, nám umožňuje naplňovat strategické cíle fondů skupiny ARETE, zejména vzhledem k dlouhodobé udržitelnosti investic a ESG strategii. Jsme velmi rádi, že jsme získali silného nájemce v projektu, který nadstandardně plní všechny naše investiční a ekonomické parametry,“ doplnil Lubor Svoboda, spoluzakladatel skupiny ARETE.