Nově otevřený sklad v Horních Počernicích nabídne pracovní příležitosti

Skupina HP TRONIC, která provozuje síť prodejen Datart a EURONICS, v červnu rozšíří svou skladovou plochu o prostory v Horních Počernicích. Díky zvýšené kapacitě zásob tak elektro prodejce nabídne svým zákazníkům ještě větší výběr zboží. Skladové prostory přinesou také nové pracovní příležitosti.

 

Ve skladu bude pracovat až padesát zaměstnanců ve třísměnném provozu. „Po personální stránce chod skladu částečně zajistíme pracovníky našeho centrálního skladu v Jirnech, kde pracuje přes dvě stě zaměstnanců. Vzniknou ale i nové pracovní příležitosti, a to především na pozicích skladník a řidič vysokozdvižných vozíků,“ říká Libor Křížka, ředitel logistiky skupiny HP TRONIC.

Prostor v Horních Počernicích o rozloze zhruba 12 000 čtverečních metrů rozšíří kapacitu skladových zásob. Přesune se do něj kompletní sortiment velkých domácích spotřebičů z logistického centra, který má HP TRONIC v Jirnech. Pro zákazníky tak elektro prodejce rozšíří nabídku zboží, a to v segmentu domácích spotřebičů i ostatních produktů. Sklad v Horních Počernicích má sloužit jak pro zásobování prodejen Datart a EURONICS, tak jako výdejní místo velkých domácích spotřebičů, které si zákazníci objednají na e-shopu. To bude připravené k okamžitému vyzvednutí. Současně bude zboží ze skladu také odesíláno přímo koncovým zákazníkům prostřednictvím vlastní komfortní dopravy Datart.

Datart je jedním z největších elektro prodejců v ČR a na Slovensku. Společnost vznikla v roce 1990, od roku 2018 se stala součástí skupiny HP Tronic. V roce 2018 zaznamenala tržby přes 7,5 mld korun. Datart v současnosti provozuje 111 elektroprodejen, z toho 95 v ČR a 16 na Slovensku. V roce 2019 je Datart generálním partnerem Mistrovství ČR v mobilních hrách.

www.datart.cz

HP Tronic je českou společností s významnou pozicí na trhu spotřební elektroniky a domácích spotřebičů v ČR a na Slovensku s téměř třicetiletou tradicí. V roce 2007 převzala jeden z nejstarších českých e-shopů Kasa.cz, včetně sesterského e-shopu Hej.sk. O rok později se stala majitelem české značky elektrospotřebičů ETA. V roce 2018 se součástí skupiny HP Tronic stala maloobchodní síť s elektronikou Datart. Společnost HP Tronic působí také oblasti cestovního ruchu, na Valašsku provozuje několik hotelů, sjezdovku a golfové hřiště. V současné době dohromady zaměstnává více než 2 700 lidí. www.hptronic.cz