Nový projekt UDI Group v Brně

Developerská skupina UDI Group se vrací do regionů České republiky, kde před lety začínala. V lednu koupila průmyslový areál cca 1,5 kilometru od centra Brna na nábřeží řeky Svitavy, který chce v budoucnu rozvíjet. Současný územní plán zde umožňuje kanceláře, výrobu ale také ubytování hotelového typu. Město samo ale usiluje o změnu funkce území v novém územním plánu tak, aby zde bylo možné stavět bydlení, které v okolí převažuje. UDI Group bude připravovat první etapu v souladu se současným zněním plánu, tedy výstavbu ubytování hotelového typu. Cenu transakce strany nekomentovaly. Investice do přestavby celého areálu se odhaduje zhruba na tři miliardy korun.

„Skupina UDI Group začínala jako developer dostupného bydlení v krajských městech České republiky a po letech se díky nejnovější akvizici do regionů vrací. Brno jako druhé největší město v ČR je pro nás velmi zajímavé. Nová akvizice nám v souladu se současným územním plánem umožní postavit ubytování hotelového typu, do budoucna zřejmě i bydlení. Investičně jde o projekt řádově za tři miliardy korun,“ vysvětlila ředitelka strategie UDI Group Marcela Fialková.

Skupina bude areál, který je dnes z větší části obsazen nájemci a je využíván pro kanceláře a lehkou výrobu, i nadále provozovat. „Část prostor, která dnes není obsazena, ještě dočasně pronajmeme. Současně ale budeme připravovat projekt pro přestavbu areálu. Je totiž velmi blízko centra Brna. Leží přímo na nábřeží řeky Svitavy v klasické bytové blokové zástavbě u stanice tramvaje, kterou se do centra budoucí obyvatelé dostanou za zhruba osm minut,“ dodala Fialková. Na ubytování nebo bydlení se postupně mění celé okolí. Naproti přes řeku se nachází například brownfield po bývalé továrně Zbrojovka Brno, který bude také transformován na novou obytnou čtvrť.

Současný územní plán umožňuje stavbu objektů pro kanceláře, retail, lehkou výrobu, ale také ubytování hotelového typu. „Pokud bude územní plán v místě přeschválen, což před časem iniciovalo město, pak by na našem pozemku mělo být možné stavět klasické bydlení. Nicméně v tuto chvíli pracujeme s ubytováním hotelového typu doplněným o služby, obchod a kanceláře. Vybudované ubytovací jednotky bychom vložili do našeho připravovaného realitního fondu a provozovali je podobně, jak to plánujeme například na našem projektu ParkSide v maďarské metropoli,“ vysvětlila záměry skupiny Fialková.

To co chce UDI Group stavět v první etapě je tedy dlouhodobé ubytování s vyšším standardem služeb, které je dnes v západoevropských městech poměrně žádané, a tak i blízko centra Brna by po podobném moderním ubytování mohla být poptávka. Na pozemku, kde je dnes 28 rozličných budov s různou výškovou úrovní a využitím, bude skupina připravovat moderní projekt po etapách. „První z nich bychom měli být schopni začít stavět zhruba do dvou let,“ dodala ředitelka strategie.

Husovice jsou první akvizicí, kterou skupina UDI Group letos představila. Celkem na nákupy nových pozemků a areálů pro letošní rok vyčlenila prostředky v řádu miliard korun, které chce směřovat hlavně na své stávající trhy, tedy například do České republiky, ale také do Polska a Maďarska.