Nový pronájem skladovacích prostor v P3 Parku Žilina

Společnost P3 Logistic Parks, přední developer a dlouhodobý vlastník logistických nemovitostí v Evropě, nyní podporuje úspěšný systém sběru jednorázových nápojových obalů na Slovensku. Do parku v Žilině uvítala neziskovou organizaci Správca zálohovaného obalu, která si zde pronajala 2 000 m2 skladových prostor. Organizace vytváří, financuje a koordinuje provoz systému sběru plastových lahví a nápojových plechovek, čímž podporuje oběhové hospodářství.

Mezisklad v parku P3 Žilina je jedním z pěti podobných skladů na Slovensku, které si Správca zálohového systému vybral jako místo pro své zázemí.

„Snažíme se hledat co nejefektivnější logistická řešení a optimalizovat naše dopravní trasy, abychom snížili emise oxidu uhličitého. Mezisklad v parku P3 Žilina dokonale zapadá do naší strategie pro shromažďování jednorázových nápojových obalů ze sběrných míst, a zajišťuje tak větší flexibilitu služeb během hlavní sezóny,“ říká Ján Franek, ředitel logistiky neziskové organizace Správca zálohového systému.

„Jsme si vědomi, že jako developer logistických nemovitostí stojíme na křižovatce dvou hlavních zdrojů emisí skleníkových plynů: výstavby a dopravy. Vnímáme naši úlohu v této oblasti a jsme rádi, že jsme mohli v našem parku přivítat organizaci, která se snaží mírnit dopady každodenní spotřeby na životní prostředí,“ dodává Ján Rybárik, šéf leasingu v P3 Logistic Parks Slovensko.

V současné době projde meziskladem v parku P3 Žilina patnáct tun materiálu denně a podle Správca zálohového systému se tento počet během léta ještě zvýší. Společnost převáží nasbírané obaly z nejbližších sběrných míst do meziskladu, kde materiál kontroluje, sčítá a lisuje. Tímto způsobem je schopna přepravit větší množství obalů z meziskladu do třídicího centra a následně k recyklátoru v menším počtu jízd, což znamená efektivnější přepravu a nižší uhlíkovou stopu.

Kromě strategické polohy v blízkosti dálnice D1, díky níž může Správca zálohového systému pokrýt širokou síť sběrných míst, nabízí P3 Žilina svému nájemci výhody prvotřídní nemovitosti s certifikací udržitelnosti BREEAM „Very Good“, vybavené moderním systémem vytápění a větrání, zvýšenou tepelnou izolací střechy a energeticky úsporným inteligentním LED osvětlením.