Novým ředitelem pro komerční development se ve společnosti Skanska v České republice stal Mariusz Krzak

Mariusz Krzak, výkonný viceprezident pro Polsko rozšiřuje své působení i na Českou republiku a bude nyní ve své funkci odpovědný za trhy v Praze, Varšavě a Vratislavi.

Mariusz Krzak má více než dvacetileté zkušenosti v oboru realit a výstavby. Díky rozšíření působnosti na český trh se jeho pozice ve společnosti Skanska nyní stává mezinárodní rolí. Mariusz Krzak přišel do společnosti v roce 2010 jako projektový manažer. Od března 2014 zastával v Polsku pozici regionálního ředitele společnosti Skanska pro výstavbu kancelářských projektů, řídil investice do tohoto typu projektů a odpovídal za obchodní strategii jednotky v Krakově, Vratislavi, Poznani a Katowicích. V únoru 2020 se ujal pozice výkonného viceprezidenta jednotky pro Polsko a stal se členem vrcholového vedení jednotky pro komerční development pro střední a východní Evropu.

„Praha je místem, kde se nachází mnoho z našich skvělých projektů, ať již dokončených nebo ve výstavbě, jsem hrdý, že nyní nově přebírám odpovědnost za vedení našich zdejších aktivit. Těším se, že se budu moci věnovat řešení změn, ke kterým momentálně dochází na trhu s kancelářskými projekty, a co je nejdůležitější, budu se moci podílet na vyvíjení projektů podle potřeb našich pražských klientů,“ uvedl Mariusz Krzak.

Vedením obchodní jednotky pro komerční development společnosti Skanska byl v České republice do této doby dočasně pověřen výkonný viceprezident pro právní oblast Tomáš Fabian.

„Chceme Tomášovi poděkovat za dobře odvedenou práci a za vedení v uplynulých šesti měsících, s radostí oznamujeme, že se nyní plně vrací ke svému působení na pozici viceprezidenta pro právní oblast pro celou obchodní jednotku. Zároveň vítám Mariusze v jeho nové roli. Jsem si jistá, že českému trhu poskytne novou perspektivu i své vynikající profesní zkušenosti,“ říká Katarzyna Zawodna-Bijoch, prezidentka a generální ředitelka společnosti Skanska pro komerční development ve střední a východní Evropě 

Zároveň s touto změnou rozšiřuje svou působnost také Aurelia Luca, výkonná viceprezidentka pro Rumunsko, a nově je zodpovědná i za maďarský trh.

Obchodní jednotka společnosti Skanska zabývající se komerčním developmentem ve střední a východní Evropě působí na trzích v deseti městech ve čtyřech zemích: České republice, Maďarsku, Polsku a Rumunsku.

Skanska 

Společnost Skanska je největším developerem kancelářských prostor v Evropě. Obchodní jednotka Skanska komerční development pro střední a východní Evropu působí ve čtyřech zemích: Polsku, Maďarsku, Rumunsku a České republice. Skanska je inovativním developerem zelených budov připravených na budoucnost. Společnost staví otevřené, bezpečné a živoucí prostory, ve kterých se zaměstnanci cítí dobře. Kancelářské projekty společnosti Skanska mají certifikaci LEED, WELL Core & Shell
a WELL Health-Safety. Nové investice společnosti Skanska jsou navrženy tak,
aby vyhovovaly i osobám se speciálními potřebami včetně lidí s postižením nebo rodičům s malými dětmi. V roce 2020 prodala obchodní jednotka Skanska komerční development pro střední a východní Evropu čtyři kancelářské komplexy za více než 265 mil. EUR a pronajala administrativní prostory o rozloze 135 000 m2.

 

Zdroj: feedit.cz