OX.point hlásí spolupráci s čerpacími stanicemi MOL. Samoobslužné boxy se objeví na stovce míst v republice

Moderní samoobslužné doručovací boxy OX.point se nově objeví u čerpacích stanic MOL. Umístění OX.pointů v síti benzínových pump je ideálním způsobem jak zákazníkovi ušetřit čas. Celkově budou v provozu na více než stovce míst napříč Českou republikou. První box je instalován v Praze v ulici Vršovická.

„Společnost MOL má po celém Česku rozeseto přes 300 čerpacích stanic, proto nám spojení dává velký smysl. Díky jejich síle na trhu jsme schopni obsadit velkou část České republiky, což nám výrazně pomůže k rychlejšímu růstu a budeme tak o velký krok blíže koncovému zákazníkovi,“uvádí ke spolupráci Zdeněk Vacek, CEO firmy CONTEG Payment4U (CP4U), která za sítí chytrých boxů OX.point stojí. V pilotním projektu bude u pražských čerpacích stanic MOL  instalováno 11 boxů. Místa, na nichž se OX.pointy objeví, firmy vybraly tak, aby pokryly téměř celou Prahu.

Ve vzájemné spolupráci vidí pozitiva i síť čerpacích stanic. „V rámci provozu servisních stanic MOL hledáme neustále další způsoby, jak rozšiřovat a zpříjemňovat služby pro naše zákazníky. Koncept výdejních boxů OX.point je právě takovým chytrým řešením, které umožní zákazníkům při tankování či nákupu kávy vyzvednout svou zásilku v blízkosti domova nebo po cestě z práce, a to navíc v čase, který jim bude vyhovovat,“ říká za společnost MOL Retail Offer Manager Ivo Velíšek s tím, že v ideálním případě si zákazník načerpá palivo, občerství se a zároveň si vyzvedne objednanou zásilku nebo dokonce nákup.

Na MOLu si v OX.pointu vyzvednete i nákup

Možnost doručení do samoobslužného boxu má v nabídce svých služeb i největší online supermarket Rohlik.cz. V rámci pilotní spolupráce MOL a OX.point bude online supermarket doručovat do pěti vybraných OX.pointů u čerpacích stanic v Praze, které jsou vybavené chladícím systémem pro uchování potravin. Celkový počet samoobslužných míst k vyzvednutí rohlíkovského nákupu tak v Praze vzroste na 16 Rohlik Pointů. Do své sítě již online supermarket zařadil dalších 12 OX.pointů po celé České republice.

„Využitím doručovacích boxů na stanicích MOL opět rozšiřujeme dostupnost nákupů z Rohlíku. Zákazníci si chválí naše Rohlik Pointy – především flexibilitu vyzvednutí a nákupy už od 100 korun zdarma. Právě tyto benefity jim nabídneme i v rámci nových výdejních boxů na čerpacích stanicích,”komentuje spolupráci za online supermarket Lucie Rösslerová, manažer marketingových projektů.

„Lidé službu vyhledávají vzhledem ke svým časově omezeným možnostem stále více. Vyzvednutí si přizpůsobí podle lokality, kde se pohybují a času, který jim vyhovuje. „OX.pointy díky moderní technologii potraviny udrží chlazené a čerstvé několik hodin. Koncový zákazník si tak může svůj nákup vyzvednout ve chvíli, kdy to pro něj bude nejoptimálnější,“ popisuje výhody chlazeného OX.pointu Zdeněk Vacek.

OX.point osází frekventovaná místa

Mimo jiné společnost CP4U v srpnu vyhrála výběrové řízení na umístění doručovacích boxů na Českých poštách a místech Správy železnic. Díky této spolupráci se dostanou OX.pointy ještě blíže lidem a objeví se na nejfrekventovanějších místech po celé České republice. Vlaková nádraží po republice do budoucna osází až 144 OX.pointů a přes 120 se jich objeví u poboček České pošty.