Panattoni postaví u Bratislavy nový logistický park

Průmyslový developer Panattoni postaví na hranicích Bratislavy nový logistický park. Projekt s názvem Panattoni Park Bratislava North reaguje na vysokou poptávku po skladových prostorách, které budou mít výborné dopravní spojení na Slovensko, do Rakouska, České republiky a Maďarska.

Logistický komplex Panattoni Park Bratislava North bude postaven na ploše 330 000 m2 u obce Plavecký Štvrtok s napojením na dálnici D2. Celková výše investice přesáhne 59 milionů EUR. V první fázi budou postaveny dvě moderní haly s řadou udržitelných prvků o rozloze 12 000 a 6 000 metrů čtverečních. Obě haly s nejvyššími výrobními a logistickými standardy budou usilovat o vysoké hodnocení v rámci mezinárodní ekologické certifikace BREEAM New Construction.

„Jsem rád, že jsme pro třetí projekt Panattoni na Slovensku získali právě tuto lokalitu, jejíž dlouhodobý potenciál byl prezentován již v minulosti, ale chyběl investor a stavitel průmyslových nemovitostí, který by jej plně objevil a rozvinul,“ říká Erik Ivaničko, ředitel slovenské pobočky Panattoni.

Zřízením Panattoni Parku Bratislava Sever se zvýší kapacita zásobování, což výrazně zvýší efektivitu obchodních a průmyslových podniků v oblasti Bratislavy. Kromě toho podpoří expanzi firem do žádaného regionu, který dnes stagnuje kvůli omezeným logistickým kapacitám. Park bude přínosem pro region, obec i občany. Kromě rozvoje dodavatelského řetězce pomůže nový park také rozvoji elektronického obchodu.