PPL dál rozšiřuje síť zelené logistiky

První PPL elektrokola vyjela do ulic z cyklodepa na pražské Florenci minulý rok na podzim.

„Jsme velice rádi, že po pilotním testování se tento způsob doručování zásilek ukázal jako úspěšný. Vedle podpory ekologie a zelené stopy je tento způsob doručování efektivním řešením problémů, na které logistika ve velkých městech často naráží – a těmi jsou velká hustota dopravy, parkovací omezení či doručování zásilek u špatně dostupných míst z důvodu oprav komunikací,“ říká Petr Horák, CEO společnosti PPL.

PPL cyklokurýry na elektrokolech kromě Prahy potkáte v Brně, Olomouci, Hradci Králové, nově také v Liberci a brzy se na ně můžete těšit i v Českých Budějovicích. V plánu máme další navyšování počtu elektrokol a lokalit s tímto způsobem obslužnosti center měst napříč celou ČR. V sezoně 2021 tak bude tímto způsobem doručeno několik set tisíc balíků.

Od tohoto léta bude PPL rovněž dalším přepravním partnerem nového plánovaného pražského městského cyklodepa, tentokrát na Praze 5 – na Andělu. „Hlavně pro velká města je využívání elektrokol obrovským krokem k udržitelnému městu. Vnímáme to, že těmito kroky pomůžeme ulevit veřejnému prostoru, pomůžeme ke snížení dopravní zátěže, omezíme emise a hluk a také přispějeme ke zkvalitnění života obyvatel měst,“ dodává Horák.

Podpora ekologie, rozvoj elektromobility a zelená logistika je pro PPL důležitou součástí firemní strategie. V současné době má PPL ve spolupráci s dopravci v provozu desítku aut na alternativní pohon, kromě elektroaut jsou to také auta na CNG pohon.

Dlouhodobou vizí PPL je podílet se na snižování uhlíkové stopy, ale také podporovat ekologii v různých oblastech provozu.

„V následujících letech plánujeme v oblasti elektromobility rozsáhlé investice a rozvoj. Mimo jiné chystáme i program motivující naše dopravce k pořízení elektroaut a další ekologicky zaměřené programy. Kamiony propojující naši distribuční síť splňují nejpřísnější limity EURO 6 a zaměřujeme se na další úsporu energií v našich budovách. Vedle investic do ekologických řešení naší infrastruktury se zaměřujeme také na digitalizaci procesů, která nemalou měrou přispívá k naší zelené strategii. I z tohoto důvodu jsme jako první oblast digitalizovali přepravní dokumentaci a ročně tak šetříme miliony listů tištěného papíru. Záleží nám na budoucnosti Česka a na kvalitě života budoucích generací a toto jsou první kroky určující, jak bude svět za pár let vypadat – a my jsme této změny součástí,“ uzavírá Petr Horák.