Prologis Park Pilsen II vítá svého prvního zákazníka

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil podepsání nájemní smlouvy s prvním zákazníkem pro nedávno získaný Prologis Park Pilsen II. Transakce se vztahuje na 21 000 metrů čtverečních pronajatých společnosti Maurice Ward Group, celosvětovému poskytovateli služeb v oblasti zasilatelství, skladování, logistiky a celního odbavení.

Vedle plně pronajatého Prologis Park Pilsen-Štěnovice o rozloze 58 500 metrů čtverečních je tento v květnu 2018 nabytý park druhou investicí Prologis na plzeňském trhu. Díky nové nájemní smlouvě, kterou zprostředkovala společnost Savills, došlo k obsazení zhruba poloviny volných 43 700 metrů čtverečních budovy v Prologis Park Pilsen II.

„Plzeň je pro Prologis stěžejním trhem ceněným především pro dobrý přístup k mezinárodním dopravním tepnám, stejně tak pro vynikající umístění v jednom z nejvýznamnějších výrobních center v zemi, které těží z konkurenčních mezd a vysoce kvalifikované pracovní síly,“ řekl Martin Baláž, viceprezident pro leasing a development společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko. „V rychlosti, s jakou jsme podepsali nájemní smlouvu s takovým globálním lídrem ve své oblasti, jako je Maurice Ward Group, se odráží bezkonkurenční kombinace lokality parku a našeho nadstandardního zákaznického servisu.“

Park je situován na dálnici D5 spojující Prahu s Bavorskem, 16 kilometrů západně od Plzně v obci Přehýšov. Etablovaný logistický trh v této oblasti, považované za vstupní bránu České republiky do západní Evropy, se těší velkému zájmu zákazníků, kteří chtějí využít její klíčové pozice na hlavní východozápadní tepně do Německa.