Prologis Park Pilsen II vítá svého prvního zákazníka

Prologis, Inc., globální lídr v oblasti logistických nemovitostí, dnes oznámil podepsání nájemní smlouvy s prvním zákazníkem pro nedávno získaný Prologis Park Pilsen II. Transakce se vztahuje na 21 000 metrů čtverečních pronajatých společnosti Maurice Ward Group, celosvětovému poskytovateli služeb v oblasti zasilatelství, skladování, logistiky a celního odbavení.

Vedle plně pronajatého Prologis Park Pilsen-Štěnovice o rozloze 58 500 metrů čtverečních je tento v květnu 2018 nabytý park druhou investicí Prologis na plzeňském trhu. Díky nové nájemní smlouvě, kterou zprostředkovala společnost Savills, došlo k obsazení zhruba poloviny volných 43 700 metrů čtverečních budovy v Prologis Park Pilsen II.

„Plzeň je pro Prologis stěžejním trhem ceněným především pro dobrý přístup k mezinárodním dopravním tepnám, stejně tak pro vynikající umístění v jednom z nejvýznamnějších výrobních center v zemi, které těží z konkurenčních mezd a vysoce kvalifikované pracovní síly,“ řekl Martin Baláž, viceprezident pro leasing a development společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko. „V rychlosti, s jakou jsme podepsali nájemní smlouvu s takovým globálním lídrem ve své oblasti, jako je Maurice Ward Group, se odráží bezkonkurenční kombinace lokality parku a našeho nadstandardního zákaznického servisu.“

Park je situován na dálnici D5 spojující Prahu s Bavorskem, 16 kilometrů západně od Plzně v obci Přehýšov. Etablovaný logistický trh v této oblasti, považované za vstupní bránu České republiky do západní Evropy, se těší velkému zájmu zákazníků, kteří chtějí využít její klíčové pozice na hlavní východozápadní tepně do Německa.

Kontakt

reLokatio s.r.o.
Václavské náměstí 2132/47
Nové Město
110 00 Praha 1
IČ: 04635001