Pronájem skladu 18.000 m2 pro společnost FIEGE v CTP parku Žatec

Společnost CTP, největší evropský kótovaný developer, vlastník a správce průmyslových a logistických nemovitostí podle hrubé pronajímatelné plochy (GLA), pronajala 18 000 m2 společnosti FIEGE, přednímu poskytovateli logistických a dopravních služeb v Evropě, v nové průmyslové a logistické budově o rozloze 71 000 m2, která je v současné době ve výstavbě v CTParku Žatec v České republice.

Po stávajících pronájmech v Polsku a České republice se jedná již o třetí pronájem společnosti FIEGE v rámci CTP, čímž se celkový počet obsazených ploch v rámci CTParků zvýší na 59 000 m2. Od dubna 2024 bude nové regionální distribuční centrum v CTParku Žatec sloužit ke skladování pneumatik společnosti Nexen Tire Europe a jejich dodávkám do výrobních závodů automobilů po celé Evropě. Sklad musel být speciálně upraven pro skladování pneumatik v přepravních klecích, což společnost CTP flexibilně zvládla. Společnost FIEGE bude v CTParku Žatec zajišťovat kompletní logistické služby pro společnost Nexen Tire Europe, která má v blízkosti svůj evropský výrobní závod.

 

Tato nová dohoda vychází ze současného trendu „nearshoringu“, kdy mnoho společností přibližuje výrobu svým zákazníkům a zvyšuje své evropské výrobní kapacity, a z toho vyplývajícího růstu dodavatelského řetězce. Proto společnost FIEGE rozšířila spolupráci s jihokorejským výrobcem pneumatik Nexen Tire Europe a bude přepravovat pneumatiky z CTParku Žatec do výrobních závodů evropských automobilek, jako jsou Volkswagen, BMW, Audi a Škoda.

David Peterka, vedoucí oddělení rozvoje obchodu společnosti FIEGE, vysvětlil:

„Tento projekt v CTParku Žatec je klíčovým krokem v naší strategii posilování logistických operací v Evropě a je přímou reakcí na rostoucí trend nearshoringu, kdy společnosti přesouvají výrobu blíže ke svým hlavním trhům. Spolupráce se společností CTP a využití nejmodernějších technologií v našem novém distribučním centru nám umožní poskytovat vysoce efektivní a udržitelné logistické služby. Jsme hrdí na to, že tento krok nejen zvyšuje hodnotu pro naše klienty a partnery, ale také aktivně přispívá k rozvoji regionu a podporuje místní ekonomiku.“

 

Jakub Kodr, vedoucí oddělení rozvoje obchodu společnosti CTP Česká republika, řekl:

„Spolupráce s FIEGE v CTParku Žatec je již naším druhým společným projektem v České republice a třetím v Evropě, protože FIEGE je také v našem areálu v Polsku. Tato opakovaná partnerství dokazují, jak efektivně dokážeme růst a rozvíjet se společně s našimi klienty. Vzájemné porozumění a schopnost reagovat na specifické potřeby společnosti FIEGE nám umožňuje poskytovat služby, které podporují její expanzi a zároveň posilují naši pozici na trhu.“

 

V novém distribučním centru bude společnost FIEGE skladovat pneumatiky v přepravních klecích, nikoli v běžných regálech. Zkušenosti a flexibilita společnosti CTP zajistily nezbytné úpravy projektu vzhledem k přísným požárním a bezpečnostním požadavkům, které tento typ skladování vyžaduje. Byly upraveny požární úseky a instalovány lepší sprinklerové hlavice (K360). Jak společnost CTP, tak společnost Fiege, která se ve své strategii zavázala k udržitelné logistice, se zavázaly k vysoké úrovni udržitelnosti a energetické účinnosti, a proto se sklad staví s cílem získat certifikát udržitelnosti BREEAM „Excellent“ pro novostavby.