Prvním nájemcem nové průmyslové zóny u Nýřan bude Shape Corp.

Průmyslová zóna Panattoni Park Pilsen West II, která je právě ve výstavbě, se může těšit na svého prvního nájemce. Prostory o velikosti 36 400 m2 pronajímatelné plochy obsadí společnost Shape Corp. Do nové haly přesune z Borských polí a rozšíří výrobu deformačních zón, které zvyšují bezpečnost pasažérů v automobilech. Začátek výroby se plánuje na první polovinu následujícího roku a v plném provozu zde bude pracovat až 700 zaměstnanců. Průmyslový areál, který staví společnost Panattoni – expert na šetrnou a udržitelnou výstavbu, vzniká na území brownfieldu po černouhelných dolech.

 

„Velmi nás těší, že se prvním nájemcem v Panattoni Park Pilsen West II stala právě společnost Shape, která je už roky dobrým a stabilním zaměstnavatelem na Plzeňsku. Automobilový průmysl prochází revolucí, některé disciplíny však zůstanou stále aktuální i po konci spalovacích motorů. Jednou z nich je bezpochyby bezpečnost pasažérů. Pevně věřím, že nová hala nabídne ideální prostory pro výrobu a další růst celé společnosti,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

„Shape Corp. je globálním výrobcem crash-management komponentů pro automobilový průmysl. Několik let za sebou jsme získali ocenění nejlepšího zaměstnavatele roku v Plzeňském kraji díky unikátní firemní kultuře založené na vzájemném respektu, sounáležitosti, zodpovědnosti a neustálém rozvoji. Naším cílem je vybudovat skvělé místo pro práci a život a dosáhnout naší vize snížit emise uhlíku o 30% do roku 2025. Shape Europe zažívá rychlý růst v portfoliu zákazníků a produktů. Nový závod v Nýřanech nabídne bezpečné a příjemné pracovní prostředí pro současné i nové zaměstnance. Panattoni je tím pravým partnerem a zárukou pro dosažení našich cílů.“ říká Stephanie Ducroux-Bernache, European Managing Director Shape Corp.

Moderní hala bude splňovat přísné požadavky v rámci ekologické certifikace BREEAM New Construction a bude se vyznačovat řadou ekologických a udržitelných prvků. Projekt je připraven na instalaci fotovoltaických panelů na střechu budovy a bude využívat dešťovou vodu pro splachování. Od začátku výstavby se počítá uhlíková stopa, aby investor mohl minimalizovat dopady na klimatické změny.

Areál u Nýřan, který se nachází na brownfieldu se může pochlubit bohatou průmyslovou historií. Před více jak 150 lety se zde otevřel důl Krimich – ve své době nejhlubší uhelný důl v západočeském revíru. Ve dvacátých letech 20. století zde Škoda postavila tepelnou elektrárnu, jež zásobovala její strojírenské závody v Plzni, město Nýřany i nedalekou muniční továrnu. Na pozemcích se během 50. a 60 let nacházela betonárna společnosti Prefa. Po ukončení provozu elektrárny v 50. letech a uzavření šachty v roce 1971 se území přebudovalo na potravinářský závod Likona Nýřany, který fungoval až do 90. let minulého století.

 

„Stavební boom na Plzeňsku naplno ukazuje, že potenciál lokality pro průmyslovou výrobu a logistiku není ani zdaleka vyčerpán, a to především pro klienty s vyšší přidanou hodnotou. Region těží z bohaté industriální tradice, skvělé dopravní infrastruktury, kvalitní strojírenské základny, přítomnosti univerzity a geografické blízkosti Německa. Nový areál tak doplní naše portfolio na Plzeňsku, které tvoří stávající a budované průmyslové zóny Panattoni Pilsen Digital Park, Panattoni Park Pilsen City a Panattoni Pilsen Park West,“ doplňuje Jiří Zita, Commercial Director, Panattoni.