Rozšíření sítě: Gebrüder Weiss získává společnost Spedition Lode

S účinností od 1. října letošního roku přebírá společnost Gebrüder Weiss společnost Spedition Lode GmbH se sídlem v bavorském Waldkraiburgu. Po stoprocentním převzetí této rodinné firmy, která se specializuje na pozemní dopravu a skladovou logistiku, přejde 60 jejích zaměstnanců do řad společnosti Gebrüder Weiss.

„Portfolio služeb společnosti Lode se dokonale hodí pro naši síť pozemní dopravy v jižním Německu. S podporou stávajících zaměstnanců budeme i nadále využívat potenciál této lokace ke konsolidaci zásilek v rámci naší rozsáhlé pobočkové sítě,“ říká Wolfram Senger-Weiss, CEO společnosti Gebrüder Weiss.

Touto nejnovější akvizicí si společnost Gebrüder Weiss připisuje další mezník ve své strategii růstu v jižním Německu. Její hustě propojená síť pozemních dopravních uzlů pomáhá obchodním a průmyslovým odesílatelům obsluhovat jejich trhy v Německu, Rakousku a střední a jihovýchodní Evropě. Pobočka ve Waldkraiburgu, která se nachází 70 kilometrů východně od Mnichova, se propojí s jihoněmeckými pobočkami pozemní dopravy Gebrüder Weiss v Aldingenu, Esslingenu, Lindau, Memmingenu, Norimberku a Pasově.

„Další expanze pobočkové sítě Gebrüder Weiss, zejména na území Německa je dobrou zprávou i pro české vývozce. Německo je pro Českou republiku dlouhodobě nejvýznamnější exportní destinací,“ doplňuje Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Společnost Lode se zaměřuje na pozemní dopravu, distribuci a skladovou logistiku a speciální služby. Jako akcionář logistické sítě 24plus je společnost již začleněna do rozsáhlého systému generálního nákladu. Pod vedením dosavadního spolumajitele Rüdigera Lodeho bude nová dceřiná společnost zpočátku vystupovat pod názvem GW Lode GmbH. „Pro společnost Spedition Lode se v rámci skupiny Gebrüder Weiss otevírají nové možnosti růstu. Naši zákazníci budou moci využívat podstatně širší nabídku služeb a našim zaměstnancům můžeme nabídnout nové kariérní příležitosti,“ uzavírá Rüdiger Lode. (zdroj: Gebrüder Weiss/Sams)