Saint-Gobain expanduje v Panattoni Parku D5 Hořovice

Saint-Gobain, jeden z největších výrobců autoskel na světě a lídr ve výrobě stavebních materiálů, expanduje v průmyslové zóně Panattoni Park D5 Hořovice a stávajících 10 000 m2 nově rozšiřuje o dalších 7 500 m2. Hodnota nové budovy je téměř 7,5 milionu eur (cca 187 milionů korun).

Nadnárodní Skupina Saint-Gobain, která patří v ČR s 12 výrobními závody a 4500 zaměstnanci k největším výrobním firmám si od letošního července pronajala pro svoji společnost Saint-Gobain Sekurit, která vyrábí čelní a střešní automobilová skla, další prostory v hořovickém parku. Nová hala slouží primárně jako centrální distribuční místo pro všechny zákazníky Saint-Gobain Sekurit a také se zde provádí dopracování autoskel. Kvůli expanzi svých aktivit zároveň Saint-Gobain prodloužil pronájem současných prostor o dalších pět let.

„Když jsme před pěti lety otevírali Panattoni Park D5 Hořovice, šlo o jeden z posledních volných prostorů s přímým napojením na dálnici D5. Expanze společnosti Saint-Gobain Sekurit potvrzuje, že tato dopravní tepna patří i nadále mezi nejatraktivnější ve střední a východní Evropě a že je naprosto klíčová nejen pro automobilovou přepravu, ale i výrobu. Je to dobrá zpráva o trhu a také pro trh, protože přináší optimismus a impuls k dalšímu rozvoji návazných provozů. Mám radost z dlouhodobé spolupráce s renomovanou značkou a z toho, že jí v lokalitě pomáháme růst,“ říká Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Nově vybudovaná část hořovického průmyslového parku aspiruje na certifikaci udržitelnosti BREEAM na úrovni „Excellent“. Nová část haly se svou šetrností k životnímu prostředí řadí k velmi zeleným projektům. Kromě běžných udržitelných řešení bude v okolí haly vysazeno více než 70 stromů a počítá se i s ozeleněním fasády.

Panattoni Park D5 Hořovice je díky své blízkosti k dálnici D5 ideální pro výrobní společnosti navázané zejména na Bavorsko. Nabízí skvělé napojení na další dálnice do Mnichova, Řezna nebo Norimberku. Místo má dlouhou průmyslovou tradici, což usnadňuje hledání kvalifikovaných zaměstnanců.

Zdroj: Panattoni