„Small flexi units” od Prologisu – ideální flexibilní jednotky pro podnikání

 Prologis Park Bratislava zavádí zcela nový logistický koncept, který poskytuje kvalitní flexibilní prostory na menších plochách.

„Small flexi units“ zprostředkovávají prémiové zázemí rychle rostoucím společnostem a start-upům, které by se jinak pro logistické prostory tohoto typu nerozhodly. Nové jednotky jsou ale jako flexibilnější varianta vhodné i pro větší firmy. Koncept je vůbec poprvé zaváděn v budově 2 Prologis Park Bratislava, kde se 4 800 metrů čtverečních modernizovaných prostor rozdělilo do čtyř samostatných jednotek s plochami od 600 do 1 500 metrů čtverečních.

„Hlavním cílem ‚small flexi units‘ je pomoci dynamicky se rozvíjejícím podnikům plnit jejich krátkodobé expanzní cíle,“ říká Jakub Randa, manažer pro pronájem a zákaznickou zkušenost Prologis na Slovensku. „Při vytváření tohoto zcela nového konceptu jsme reagovali na významnou poptávku po malých skladových prostorách s flexibilními podmínkami pronájmu. Síla této poptávky se potvrdila velkým zájmem o naše první menší flexibilní jednotky v Bratislavě, přičemž tři ze čtyř byly pronajaty do měsíce od uvedení na trh. “

Díky flexibilním podmínkám pronájmu jsou tyto jednotky dokonalým odrazovým můstkem pro firmy, které chtějí expandovat. Každá jednotka může být přizpůsobena konkrétním požadavkům, přičemž je možné ji rozšířit nebo zmenšit až o 600 metrů čtverečních. 

„Small flexi units” v Prologis Park Bratislava si dosud pronajaly globální spediční společnost, výrobce sběrných a třídicích strojů a logistická společnost, které v průběhu jara obsadí prostory o velikostech 1 500, 1 450 a 1 220 metrů čtverečních. Jedna jednotka flexibilního typu o rozloze přibližně 600 metrů čtverečních je stále k dispozici.

Zdroj: Prologis