Spekulativní výstavba budovy DC3 v Prologis Park Prague-Chrášťany otevírá nové příležitosti na českém logistickém trhu

V Prologis Park Prague-Chrášťany, který patří díky své prestižní lokalitě a udržitelným řešením, jež zákazníkům nabízí, k nejvyhledávanějším logistickým uzlům na tuzemském trhu, vyroste spekulativně budova DC3. Ta je zároveň posledním projektem, který v chrášťanském areálu vznikne.

Budovu DC3 bude tvořit 5 104 metrů čtverečních skladových prostor, 333 metrů čtverečních kancelářských a společenských prostor a 954 metrů čtverečních ploch pro externí skladování. Budova bude dokončena a k užívání připravena ve druhé polovině roku 2024. Její součástí se stanou také udržitelné prvky, jež snižují náklady na provoz a zároveň chrání životní prostředí. Bude se jednat například o tepelná čerpadla, střechu s kapacitou pro instalaci fotovoltaické elektrárny, inteligentní LED osvětlení se senzory pohybu a intenzity denního světla nebo o inteligentní systém pro vzdálený monitoring spotřeby energií. Stejně jako všechny nově dokončené projekty Prologis bude i DC3 v Prologis Park Prague-Chrášťany hodnocena v rámci schématu certifikace BREEAM.

 

„DC3 v Prologis Park Prague-Chrášťany nabídne zákazníkům prostory odpovídající nejvyšším současným standardům,“ říká Kateřina Březinová, manažerka pronájmů a zákaznické zkušenosti Prologis v České republice. „Park disponuje perfektním dopravním spojením s hlavním městem, což z něj činí jednu z nejoptimálnějších základen pro last-mile logistiku v Česku. Pro firmy, které chtějí využívat logistický potenciál Prahy, neexistuje lepší volba.“

 

Areál se nachází přímo na nájezdu na Pražský okruh u dálnice D5 a má ideální polohu i pro obsluhu mezinárodních trhů, neboť pražské Letiště Václava Havla je od něho vzdáleno pouhých 10 minut jízdy.