Společnost DPD koupila balíkové divize Geis v Česku a na Slovensku

Balíkové společnosti Geis Parcel v Česku a na Slovensku převzala  od  14. ledna 2020 společnost DPD, člen skupiny DPDgroup. Firmy se na transakci dohodly začátkem listopadu uplynulého roku a akvizice již schválily antimonopolní úřady. Tímto DPD skokově posiluje své tržní postavení.

V Česku DPD přebírá veškerá depa, výdejní místa a kurýrní síť. Nově tak zákazníci budou moci využívat přes 1250 výdejních míst DPD Pickup, 30 dep a zásilky bude doručovat více než 1500 kurýrů.

V loňském roce jsme oslavili 25 úspěšných let na českém trhu a tato transakce pro nás znamená důležitý milník našeho dosavadního působení. Do roku 2020 tak vstupujeme výrazně silnější, ale se stejným cílem - poskytovat ty nejkvalitnější služby na českém trhu,” říká Miloš Malaník, generální ředitel a jednatel DPD CZ.

Pro zákazníky společnosti Geis Parcel CZ se v současnosti nic nemění a mohou využívat stejných služeb, jak byli doposud zvyklí. Slučování obou společností bude postupné tak, aby DPD zajistila stávající vysokou úroveň služeb.

DPD nabízí svým zákazníkům moderní přepravní služby, které neustále inovuje. Jako jediný přepravce na trhu například informuje o jednohodinovém okně doručení. Zákazník  může zásilku sledovat prostřednictvím aplikace DPD Kurýr, kde na mapě vidí v reálném čase, jak se kurýr s balíčkem blíží. Dále jsou všichni kurýři vybaveni platebními terminály, které jsou propojeny se scanerem, což výrazně zkracuje dobu doručení.